Suurenna tekstin kokoa Pienennä tekstin kokoa Tulostettava versio

 

Kilpailukalenteri 2013-2014

 

Ajankohta Kilpailu YL/ML/JTOsallistujat HSK:sta
Syyskuu   
4.9.2013Kuukausikilpailu

YL

 
13.-15.9.2013Orton Trophy

YL

Springs 2003: Sana 22./25, Meri 15./25, Lumi 21./25
Springs 2002: Maj 10./17
Debs: Gabriella 18./25
Novice B: Alisa 5./10, Helmi 7./10
Novice A: Alexandra 14./26, Mira F. 18./26, Mikko 2./2
21.-22.9.2013JTL IC 2013

YL

Springs A: Jenna 10./11, Paula 1./11
Novice B: Ella 4./8, Hanna 5./8
Novice A: Cecilia 8./12
Junior B: Sonia 8./10
Junior A: Kiira 4./4
Debs: Roosa 5./11
Senior A: Viktor 1./2
25-28.9.2013

Nebelhorn Trophy

Olympiakarsinta

YL, PL, JT

JT: Henna & Ossi, 13./22

27.-29.9.2013Tikkurila Trophy

YL

Cubs -04: Sofia 12./33, Kerttu 25./33
Boys: Max 3./6
Springs -03: Camilla 21./28, Ella 13./28, Ellen 16./33
Debs: Saara 11./23, Sofia 13./23
Novice A: Mira M. 18./23, Eve 23./23
Novice B: Mari 5./10, Matilda 8./10
Junior A: Ida H. 7./15
Junior B: Katariina 6./17
Lokakuu   
4.-6.10.2013Finlandia Trophy 4.-6.10.2013

 YL, ML, JT

ML:Team Unique 1./5
YL: Viktor 13./14
JT: Henna & Ossi 5./10, Olesia & Max 9./10, Cecilia & Jussiville 10./10
9.10.2013Kuukausikilpailu

YL

- minit
- silmut
- debytantit
- SM-noviisit
- Juniorit
- SM-juniorit
12.-13.10.2013 

YL, JT: SM-juniorit, SM-seniorit
1. Valintakilpailu

 YL, JT

YL SM-juniorit: Ida H 9./24
JT SM-seniorit: Olesia ja Max 1./2, Cecilia ja Jussiville 2./2
12.10.2013
TL, ISU-sarjojen kutsukilpailu
YL
A-silmut: Paula 8./10, Maj 2./10
Debytantit: Sirkku 12./19, Roosa 6./19, Gabriella 8./19, Sofia 4./19, Saara 9./19
Noviisit: Hanna 17./24, Matilda 18./24, Ella 2./24, Mari 8./24, Helmi 11./24, Alisa 15./24
12.10.2013PreSeason
ML
Team Unique, Team Mystique, Team Dynamique
18.-20.10.2013
Wasa Cup
YLSprings A: Jenna 19./22
Debs A: Sirkku 11./37, Gabriella 27./37
Novice B: Ella14./26, Hanna 16./26, Helmi 18./26, Alisa 21./26
Novice A:  Ida B 18./26, Mira F. 22./26, Alexandra 11./26 
Junior B: Kiira 4./25
22.10.2013Minien Seurakisa

YL

2006: Meri 1./4, Julia 2./4
2005: Silja, Sea, Ella, Veera (erikoismaininta), Iida (erikoismaininta)
2004: Eevi, Emilia Ko, Emilia Ka (erikoismaininta)

23-27.10.2013Coupe de Nice

YL,PL, JT

JT: Olesia-Max 7./14, Cecilia-Jussiville 9./14
26.-27.10.2013Seniorit ja juniorit, 1. Valintakilpailu

YL

Juniorit: Katariina 6./24, Kiira 9./24, Cecilia 5./24, Sonia 25. SP

Marraskuu   
2.-3.11.2013SM-noviisit, 1. Valintakilpailu

YL

Ida B. 21./36, Mira F. 31./36, Eve 33./36, Mira M. 24./36, Alexandra 22./36
6.11.2013
Kuukausikilpailu

YL

B-silmut
Debytantit
Noviisit
7.-10.11.2013
ISU Volvo Open Cup
    YL, JT

Senior Men: Viktor Zubik 11./21
Senior Ice Dance: Cecilia-Jussiville 10./19, Olesia-Max 15./19

9.11.2013
Minit ja silmut,
1. aluevalintakilpailu

YL

Minit 2005-2006: Sea 6./17, Ella L. 7./17, Meri L. 10./17, Julia 12./17, Iida 13./17, Silja 14./17, Veera 15./17
Minit 2004: Kerttu 2./14, Eevi 4./14, Emilia Ka. 12./14, Emilia Ko. 13./14
B-silmut: Meri K. 9./28, Sana 12./28, Ella T. 16./28, Ellen 17./28, Sofia T. 19./28, Dina 21./28, Lumi 24./28, Iisa 25./28, Ursula 27./28
A-silmut: Maj 2./22,  Paula 14./22, Camilla 18./22, Jenna 22./22,

8.-10.11.2013

SM-noviisit, -juniorit ja -seniorit,  
1. valintakilpailu

ML

Team Dynamique 1./9, Team Mystique 4./14 ja Team Unique 2./4
16-17.11.2013YL, JT: SM-juniorit, SM-seniorit ja JT: SM-noviisit
2. Valintakilpailu

YL, JT

YL
SM-juniorit: Ida Helanto 26./33 (SP)
SM-seniorit: Viktor Zubik 3./5

JT
SM-Seniorit:  Cecilia Törn - Jussiville Partanen 1./1

SM-Juniorit: Anna Reponen - Antonio Viitanen 1./1
SM-Noviisit: Helmi Rytkönen - Kaius Kumpulainen 1./1

17.11.2013
EsJt:n Kutsukilpailu
      ML
Team Antique 2./5
19.–24.11.2013Icechallenge,
Graz, Itävalta

JT

Henna Lindholm – Ossi Kanervo 7./13,
Olesia Karmi – Max Lindholm 5./13

22.-24.11.2013
Santa Claus kutsukilpailu
YL
A-silmut: Jenna 28./28, Camilla 24./28, Maj 13./28
Debytantit: Saara 23./36, Sofia 21./36, Roosa 32./36
Noviisit: Mari 7./22, Sanna 20./22
SM-noviisit: Eve 19./21 , Mira M. 17./21, Alexandra 5./21
Juniorit: Sonia 17./18, Kiira 6./18
23.-24.11.2013

Kansalliset sarjat, 1. kilpailu
(tul), min, (nov), jun, sen, aik

ML

Tulokkaat: Team Minique 1./12
Minorit: Team Sympatique 1./10
Juniorit: Team Hysterique 2./6
Seniorit: Team Panique 1./6
Aikuiset: Team Antique 1./12

30.11-1.12.2013

Noviisit ja Debytantit
1.valintakilpailu

YL, JT

YL Debytantit: Saara 13./39, Roosa 14./39, Sofia R. 19./39, Gabriella 27./39
YL Noviisit: Alisa 6./29, Helmi 20./29, Hanna 16./29, Ella 12./29, Mari 15./29, Matilda 13./29, Sanna 21./29
JT Debytantit: Amanda-Lucas 3./3, Viivi-Mirko 2./3, Sanni-Miitri 1./3
JT Noviisit: Karoliina-Elias 1./1
JT Juniorit: Anna-Antonio 1./1
Joulukuu   
4.12.2013
Seurakilpailu
YL
A-silmut: Camilla 3./4, Paula 1./4, Jenna 4./4, Maj 2./4
Silmut: Sofia T. 6./16, Ella T. 4./16, Dina 14./16, Ellen 5./16, Meri 3./16, Iisa 15./16, Irene, Ursula 16./16, Sana 8:/16, Lumi 12./16, Max 13./16
Minit 2004: Kerttu 9./10, Maria 5./10, Emilia Ka. 10./10, Eevi 7./10, Emilia Ko.8./10
Minit 2005 ja nuor: Iida 6./13, Ella L. 5./13, Julia 12./13, Veera 9./13, Meri L. 7./13, Sea 3./13, Silja 13./13
6.-8.12.2013

SM-sarjat: nov, jun, sen,
2. valintakilpailu

ML

Team Dynamique 1./9, Team Mystique 3./14 ja Team Unique 2./4
8.12.2013
MTK Kutsukilpailu
YL
Noviisit: Mari 2./15, Ella K. 10./15, Sanna 12./15, Hanna 9./15, Laura 8./15, Helmi 4./15, Matilda 11./15, Alisa 6./15
SM-noviisit: Mira F. 7./7, Eve 5./7, Mira M. 3./7
Juniorit: Katariina 2./12, Sonia 11./12
13-15.12.2013SM-juniorit, -seniorit, SM2014

YL, JT

YL: Ida H. 17./20, Viktor 5./6
JT: Henna & Ossi 1./3, Olesia & Max 3./3, Cecilia & Jussiville 2./3
14.12.2013EVT:n Muodostelmaluistelun kutsukilpailu

ML

Team Hysterique 3./10, Team Minique 1./14 ja Team Sympatique 2./12
15.12.2013JouluCup (HTK)

ML

Team Dynamique 1./6
17.12.2013
TTK:n kutsukilpailu
YL
Minit 2004: Kerttu 3./7, Maria 6./7, Eevi 2./7, Emilia Ka. 5./7,
B-Silmut: Lumi 17./18, Dina 11./18, Max 18./18, Ursula 16./18, Iisa 15./18, Irene 14./18, Sofia T. 8./18, Sana 3./18, Ellen 7./18, Ella T. 4./18,Meri K. 6./18
Tammikuu   
4.-6.1.2014Froggie Cup

YL

YL:
Minit 2006: Iida, Ella, Julia, Silja ja Meri
Minit 2004: Maria, Emilia, Eevi ja Emilia
Silmut B: Sofia, Dina, Ellen, Meri, Iisa, Irene, Ursula, Sana, Lumi ja  Max
Silmut A: Jenna, Camilla, Paula ja Maj
Debytantit: Saara, Sofia, Gabriella ja Roosa
Noviisit: Mari, Ella, Sanna, Hanna, Laura, Matilda ja Alisa
SM-noviisit: Mira F., Eveliina, Mira M. ja Alexandra
Juniorit: Katariina, Sonia ja Kiira

JT:
Debytantit: Amanda Ek- Lucas Tiilikainen 3/3, Viivi Borgström - Mirko Niskanen 2./3 ja Sanni Rytkönen - Miitri Niskanen 3./3
SM-noviisit: Helmi Rytkönen - Kaius Kumpulainen 1./1
Juniorit: Anna Reponen - Antonio Viitanen 1./1
Juniorit, Solotanssi: Viola Kumpulainen 1./1
Aikuiset: Elina Nygren - Ilppo Greis 1./1 (Adults Bronze) ja Outi Hukki - Olli Immonen 1./1 (Adults Silver)

4.1.2014
Froggie Cup Adults
ML
Team Antique 1./4
11.-12.1.2014SM-noviisit, 2. Valintakilpailu

 YL

Eve 29./34, Mira F. 21./34, Mira M. 18./34, Alexandra 7./34
12.1.2014Aluemestaruuskilpailut

ML

Team Minique 1./9, Team Sympatique 1./9, Team Dynamique 1./8, Team Mystique 5./6, Team Hysterique 2./5, Team Panique 2./4, Team Antique 1./7
13.-19.1.2014Taitoluistelun EM-kilpailut

YL, PL, JT

 JT: Henna Lindholm-Ossi Kanervo
14.1.2014
Minien seurakisa
YL
Minit 2006: Meri 1./5, Julia 2./5
Minit 2005: Veera , Silja, Sea, Ella L., Iida
Minit 2004: Eevi 1./9, Emilia Ka., Emilia Ko., Kerttu, Maria
17.1.2014
A-Silmut, 2. aluevalintakilpailu
YL
Jenna 15./24, Camilla 21./24, Paula 17./24

18.-19.1.2014

Leon Lurje Trophy

ML

Team Unique 1./7
18.-19.1.2014Seniorit ja juniorit, 2.valintakilpailu

YL

Kiira 4./34, Katariina 9./34, Sonia 29./34
18.1.2014
Tulokkaiden kutsukilpailu (HSK)
ML
Team Minique 2./13
25.-26.1.2014

Kansalliset sarjat, 2. kilpailu
(tul), min, (nov), jun, sen, aik

ML

Team Sympatique 1./10, Team Hysterique 2./6, Team Panique 1./6
29.1-2.2.2014Bavarian Open

JT

Henna Lindholm-Ossi Kanervo 3./10
Olesia Karmi-Max Lindholm 8./10
Cecilia Törn-Jussiville Partanen 9./10

31.1-1.2.2014French Cup

ML

Team Unique 1./16, Team Mystique 2./16, Team Dynamique 1./7
Helmikuu
  
1.2.2014

Noviisit ja debytantit,
2. valintakilpailu

YL, JT 

YL:
Debytantit: Saara 25./42 , Sofia 13./42, Gabriella 33./42, Roosa 22./42
Noviisit: Mari 10./30, Ella 24./30, Hanna 3./30, Helmi 20./30, Matilda 12./30, Alisa 21./30
JT:
Juniorit: Anna Reponen – Antonio Viitanen 1./1
Noviisit: Karoliina Sihvonen – Elias Anttila 1./1
Debytantit: Viivi Borgström – Mirko Niskanen 2./3, Amanda Ek – Lucas Tiilikainen 3./3, Sanni Rytkönen – Miitri Niskanen 1./3
4.2.2014
B-Silmut, 2. aluevalintakilpailu
YL
Ellen 15./29, Lumi 28./29, Meri 13./29, Iisa 25./29, Irene  21./29, Dina 11./29 (em), Max 17./29 (em), Sofia T. 23./29, Ella T. 18./29, Sana 16./29
4.2.2014
Minien kutsukilpailu
YL
Minit 2004: Eevi 5./11 (em), Emilia Ka 4./11, Maria 9./11
Minit 2005: Veera 11./12, Silja 8./12, Ella L. 6./12 (em)
Minit 2006: Julia 1./5
5.2.2014
Kuukausikilpailu
YL

6.-9.2.2014
Dragon Trophy
YL
Senior Men: Viktor 8.
Junior Ladies: Ida H. 15.
8.2.2014
Porvoon Kutsukilpailu
      ML
Team Minique 2./3, Team Sympatique 1./4, Team Hysterique 1./3, Team Antique 3./3
9.2.2014
KeLs kutsukilpailu
YL
SM-noviisit: Eve 6./13, Mira F. 10/13, Mira M. 8./13, Alexandra 5./13
Noviisit: Hanna 3./17, Alisa 5./17, Helmi 13./17, Ella 11./17, Laura 16./17
Debytantit: Roosa 3./17, Gabriella 10./17
A-silmut: Camilla 16./17
9.2.2014
Minien 1. lohkon 2. aluekilpailuYL
Minit 2004: Eevi 6./15 (em), Emilia 4./15, Kerttu 8./15 (em), Maria 11./15 (em), Jade 14./15
Minit 2005 ja nuoremmat: Veera 16./28, Silja 24./28, Oona 28./28, Sea 4./28 (em), Iida 6./28, Ella L. 11./28, Meri L. 15./28, Julia 10./28, Lotta 22./28
14.-16.2.2014
Riedell Cup, Rauma
YL
Springs A: Paula 14./29, Maj 7./29
Debs A: Saara 23./29, Sofia 3./29
Novice B: Laura 14./17, Matilda 6./17
Junior B: Sonia 18./21, Katariina 6./21
15.-16.2.2014

Jäätanssitapahtuma

Junioreiden, SM-Noviisien, Noviisien ja Debytanttien  finaali

JT

Juniorit: Anna Reponen – Antonio Viitanen 1./1 
SM- Noviisit: Helmi Rytkönen – Kaius Kumpulainen 1./1
Noviisit: Karoliina Sihvonen – Elias Anttila1./1
Debytantit: Viivi Borgström – Mirko Niskanen 2./3, Amanda Ek – Lucas Tiilikainen 3./3, Sanni Rytkönen – Miitri Niskanen 1./3
Soolotanssi: Viola Kumpulainen 1./1
Aikuiset: Elina Nygren - Ilppo Greis 1./1 (Adults Bronze) ja Outi Hukki - Olli Immonen 1./1 (Adults Silver)

7.-23.2.2014Olympialaiset

YL,PL,JT

 
21.2.2014
Golla Cup, SM-noviisien aluemestaruuskilpailu
YL
Alexandra 4./22, Eve 14./22, Mira M. 18./22
22.2.2014
Kans. Junioreiden. ja B-silmujen Aluemestaruuskilpailu
YL
Juniorit: Katariina 2./13, Sonia 10./13
B-silmut: Dina 17./27, Meri K. 21./27 (em)
22.-23.2.2014SM-noviisit, -juniorit ja -seniorit, SM2014

ML

Team Dynamique 1./12, Team Mystique 3./12 ja Team Unique 3./4
26.2.-2.3.2014
PM-kilpailu, Uppsala Ruotsi
YL
Senior Men: Viktor 4./10
28.2.2014
Edea Cup, Debytanttien aluemestaruuskilpailu
YL
Roosa 12./31, Saara 21./31, Sofia 6./31, Gabriella 28./31
Maaliskuu   
1.-2.3.2014Kans. juniorit ja seniorit, loppukilpailu

YL

 Juniorit: Kiira 16./22
1.3.2014
Minoreiden ja SM-noviisien kutsukilpailu (HSK)
ML
Team Sympatique 1./5, Team Dynamique 1./3
5.3.2014
Kuukausikilpailu
YL
Minit
Silmut
7.-9.3.2014
SM-Noviisien SM-kilpailu ja Hopeafinaali
YL
SM-kilpailu: Alexandra 13./23
Hopeafinaali: Mira F., 22./24, Mira M. 18./24
7.-9.3.2014
Haabersti Cup Spring 2014
YL
Cubs, girls: Roosa 2./22
Basic Novice B: Alisa 8./11, Sofia 2./11, Mari 10./11, Saara 7./11
Junior Ladies: Katariina 12./17, Ida 7./17, Kiira 5./17
6-8.3.2014Junior World Challenge Cup (JWCC)

ML

 
8.3.2014
HL:n Kutsukilpailu
      ML
Team Minique 2./5, Team Hysterique 3./6
10.-16.3.2014Juniorien MM-kisat

YL, PL,JT

 
14.3.2014
Minit, Aluemestaruuskilpailu
YL
Tytöt: Kerttu 15./22 (em), Emilia 22./22, Sea 21./22
Pojat: Max 1./3
15.-16.3.Noviisit ja debytantit,
Kulta- ja hopeafinaalit

YL

Noviisit:
Kultafinaali: Hanna 22./24, Alisa 12./24
Hopeafinaali: Mari 15./20, Ella K. 16./20
Debytantit:
Hopeafinaali: Sofia 3./23
18.3.2014
Minit, Hopeafinaali
YL
Eevi 13./22, Maria 14./22, Ella L. 8./22 (em), Iida 11./22, Julia 21./22
18.3.2014
Minit, kutsukilpailu
YL
2004: Jade 5./6
2005: Lotta 3./10, Oona (em), Silja, Veera
2006 ja nuor. Meri L. 1./5
22.-23.3.2014Ice Dance Cup

JT

Noviisit: Karoliina Sihvonen-Elias Anttila 2./2
Juniorit: Anna Reponen-Antonio Viitanen 1./1
22.-23.3.2014

Kansalliset sarjat, 3. kilpailu
(tul), min, (nov), jun, sen aik ja
SM-noviisit ja -juniorit Hopeafinaali

ML

Team Minique 1./26, Team Sympatique 1./21, Team Hysterique 1./12, Team Panique 1./8, Team Antique 1./12
26.-30.3.2014Taitoluistelun MM-kisat

YL,PL,JT

Henna Lindholm-Ossi Kanervo 26./32
25.3.2014
A-silmut, Aluemestaruuskilpailu
YL
Jenna 17./20, Paula 13./20
26.3.2014
B-silmut, Hopeafinaali
YL
Ellen 1./15, Lumi 11./15, Iisa 7./15, Irene 13./15, Sofia 10./15, Ella T. 2./15, Sana 2./15
Huhtikuu   
3-5.4.2014Muodostelmaluistelun MM-kisat

ML

 
5.4.2014
Silver Skate 2014
JT
Adult Bronze Artistic Free Skate: Ilppo Greis 1.