Suurenna tekstin kokoa Pienennä tekstin kokoa Tulostettava versio

Kausi 2014-2015

Kilpailukalenteri 2014-2015

Aiemmat kilpailut

Huhtikuu 2015

Ajankohta

Kilpailu/osallistujat HSK:sta

YL/MLJärjestäjä/
Paikka
1.4.2015

Kuukausikilpailu
Minit

YLHSK/Myllypuro
4-5.4.2015

Kempen Trophy
Mixed Age
Team Hysterique 1. (65,23)/8

MLTurnhout, Belgia
9.-11.4.2015

MM-kilpailu

MLHamilton, Kanada

 

Toukokuu 2015

Ajankohta

Kilpailu/osallistujat HSK:sta

YL/MLJärjestäjä/
Paikka
18.-23.5.2015

ISU Adult Competition
Men Artistic Free Skating:
Ilppo Greis
Ice Dance Bronze Pattern Dance
Elina Nygren-Ilppo Greis
Ice Dance Bronze Free Dance
Elina Nygren-Ilppo Greis

YL/JTOberstdorf, Saksa

 

Syyskuu 2014

Ajankohta

Kilpailu/osallistujat HSK:sta

YL/MLJärjestäjä/
Paikka
3.9.2014

Kuukausikilpailu
White, Red

YLMyllypuro
12.-14.9.2014

Orton Trophy
Cubs:
Ella Leimi 2. (39,33)/11
Silja Kiilamo 5. (37,00)/11 em.
Lotta Vehniäinen 6. (36,00)/11
Springs B:
Eevi Jussila 16. (33,67)/29 em.
Jade Jäppinen 25. (29,00)/29
Emilia Karmi 28. (27,33)/29
Novice B:
Ella Kivipuro 7. (41,59)/21
Paula Lehto 13. (33,54)/21

YLEVT/Myyrmäki
20.-21.9.2014

Vierumäki Cup
Junior A Ladies:
Sofia Korsumäki 5. (93,57)/10

YLLTL/Vierumäki
26.-28.9.2014

Tikkurila Trophy
Cubs girls 2005:
Iida Mäki 3. (42,00)/16
Sea Laukontaus 5. (40,33)/16 em.
Springs B boys:
Max Sene 1. (38,33)/6
Springs B girls:
Sofia Teivainen 21. (34,17)/32
Ella Toivari 23. (34,00)/32
Springs A girls:
Sana Weber 20. (23,57)/20
Debytants A girls:
Roosa Siivikko 3. (46,66)/21
Novice A girls:
Sofia Ridal 4. (88,78)/20
Novice B girls:
Hanna Korhonen 1. (47,50)/19
Junior B girls:
Eveliina Isolehto 9. (83,85)/16
Junior A girls:
Sofia Korsumäki 7. (92,11)18
Senior A Men:
Viktor Zubik 1. (131,25)/1

YLTTK/Tikkurila
26.-28.9.2014

Hyria Skating
Cubs -06 and younger:
Julia Tuomola 9. (34,67)/14
Cubs -05:
Veera Aunila 14. (28,67)/19
Springs B -03:
Emilia Sinitsyna 5. (42,00)/11
Springs B -04 and younger:
Kerttu Kuoppamäki 22. (37,67)/43
Springs A:
Dina Pöllänen 15. (30,15)/27
Ellen Amper 18. (28,56)/27
Novice B:
Saara Aaltonen 7. (42,93)/25
Helmi Toikka 20. (32,77)/25
Junior B:
Sonia Hasanen 24. (23,53)/26
Mari Aalto 26. (20,12)/26

YLHTL/Hämeenlinna

 

Lokakuu 2014

Ajankohta

Kilpailu/osallistujat HSK:sta

YL/ML

Järjestäjä/
Paikka
1.10.2014

Kuukausikilpailu
Black, Lilac

YLMyllypuro
4.10.2014

Tähtisarjojen kutsukilpailu
Silmut B:
Dina Pöllänen 2. (43,33)/30
Ellen Amper 4. (42,83)/30
Sofia Teivainen 13. (36,00)/30 em.
Meri Kivisaari 22. (33,67)/30
Minit 2005:
Oona Kunnas 2. (40,33)/17
Annika Moilanen 6. (32,83)/17
Karla Pitkänen 8. (32,00)/17
Aida Vallittu 12. (28,00)/17
Iris Zhang 16. (22,33)/17 em.
Minit 2006:
Aino Silchenko 13. (33,00)/16

YLKeLS/Kerava
4.10.2014

Yksinluistelun kutsukilpailu
Silmu A:
Sana Weber 10. (26,53)/12
Debytantit:
Roosa Siivikko 5. (43,57)/14
Noviisit:
Paula Lehto 13. (28,39)/14
Juniorit:
Mira Mansikkaniemi 1. (33,54)/13
Sonia Hasanen 11. (24,97)/13
 

YLVG-62/Naantali
10.-12.10.2014

Finlandia Trophy
Men:
Viktor Zubik 8. (132,71)/8
Synchronized skating
(short programme)
:

Team Unique 3. (59.21)/5

YL,MLSTLL/Barona-Areena
16.10.2014

ISU-kutsukilpailu
A-silmut:
Sana Weber 7. (24.30)/7
Noviisit:
Hanna Korhonen 1. (54.10)/16
Saara Aaltonen 4. (45.60)/16
Alisa Valtonen 12. (40.14)/16
SM-noviisit LO:
Sofia Ridal 3. (33.64)/12
Ida Berglund 5. (30.10)/12
Juniorit LO:
Mira Mansikkaniemi 1. (37.05)/11
Eveliina Isolehto 5. (29.68)/11
Mari Aalto 9. (23.09)/11

YLHTK/Salmisaari
18.10.2014PreseasonMLHSK/Pirkkola
18.-19.10.2014

SM-seniorit, SM-juniorit ja JT SM-noviisit 1. vk
SM-seniorit, miehet:
Viktor Zubik 1. (149,25)/2
SM-juniorit, tytöt:
Sofia Korsumäki 15. (90,78)/39

YLKouJT/Kouvola
20.10.2014

Debytanttien kutsukilpailu
Roosa Siivikko 21. (35,74)/21

YLEsJt/Espoo
25.-26.10.2014

Seniorit ja juniorit (lohko 3) 1. vk
Juniorit:
Mira Mansikkaniemi 6. (87,74)/29
Eveliina Isolehto 8. (84,45)/29
Mari Aalto 26. (23,33)/29
Sonia Hasanen 28. (20,45)/29
 

YLTL(RTL)/Tuusula

 

Marraskuu 2014

Ajankohta

Kilpailu/osallistujat HSK:sta

YL/MLJärjestäjä/
Paikka
1.11.2014

B-silmut (lohko 2/tytöt) syksyn aluekilpailu
Sofia Teivainen 3. (32,00)/22
Emilia Sinitsyna 6. (30,33)/22
Eevi Jussila 8. (28,67)/22
Kerttu Kuoppamäki  9. (28,67)/22 em
Emilia Karmi 17. (23,67)/22
Jade Jäppinen 20. (21,67)/22 em

YLTTK/Tikkurila
1.-2.11.2014

SM-noviisit 1 vk.
Ida Berglund 14. (81,49)/34
Sofia Ridal 21. (75,87)/34

YLKuLS
5.11.2014

Kuukausikilpailu
Minit
Nov, Jun, SM-jun, SM-sen.

YLMyllypuro
7.-9.11.2014

Promocup 2014
Junior B:
Mira Mansikkaniemi 4. (89,94)/30
Eveliina Isolehto 13. (79,96)/30
Sonia Hasanen 25. (66,41)/30
Mari Aalto 27. (65,63)/30
Novice B:
Maj Sundquist 12. (40,89)/31
Alisa Valtonen 23. (36,28)/31
Debs A:
Roosa Siivikko 23. (39,03)/28
Springs A:
Ellen Amper 10. (30,35)/24
Sana Weber 16. (26,94)/24
Springs B 2003, girls:
Emilia Sinitsyna 6. (36,00)/11 em.
Springs B 2004, girls:
Sofia Teivainen 3. (39,33)/14
Springs B, boys:
Max Sene 2. (31,00)/2

YLSalPa/Salo
8.-9.11.2014

SM-noviisit, SM-juniorit ja SM-seniorit, 1. vk
SM-noviisit:
Team Dynamique 1. (58,44)/8
SM-juniorit:
Team Mystique 5. (129,08)/13
SM-seniorit:
Team Unique 3. (186,76)/4

MLHTK/Helsinki
15.11.2014

Minit (lohko 1) syksyn aluekilpailu
Minit 2005:
Iida Mäki 1. (53,33)/21
Sea Laukontaus 2. (47,67)/21
Lotta Vehniäinen 4. (45,00)/21
Oona Kunnas 5. (44,67)/21
Ella Leimi 8. (41,00)/21
Annika Moilanen 9. (40,00)/21
Silja Kiilamo 11. (35,67)/21
Veera Aunila 14. (35,00)/21
Karla Pitkänen 15. (33,67)/21 em.
Aida Vallittu 16. (30,67)/21 em.
Eva Walden 17. (28,33)/21
Iris Zhang 18. (27,67)/21
Elle Nordman 19. (26,67)/21
Hanna Jäpppinen 21. (19,33)/21
Minit 2006 ja nuoremmat:
Julia Tuomola 5. (39,33)/15
Aino Silchenko 13. (32,33)/15 em.
Hilda Taylor 15. (24,33)/15

YLHSK/Oulunkylä
15.-16.11.2014

SM-seniorit, SM-juniorit ja JT SM-noviisit 2. vk
SM-seniorit, miehet:
Viktor Zubik 1. (134,91)/1
SM-juniorit, tytöt:
Sofia Korsumäki 6. (100,94)/41

YLTTK/Tikkurila
18.11.2014

B-silmut (pojat) syksyn aluekilpailu
Max Sene 1. (39,67)/3

YLHTK/Paloheinä
21.11.2014

A-silmut syksyn aluekilpailu
Ellen Amper 9. (34,28)/24
Sana Weber 21. (25,42)/24

YLETK/Espoonlahti
22.-23.11.2014

Tulokkaat, minorit, noviisit, juniorit,
seniorit ja aikuiset 1. kilp.

Tulokkaat:
Team Minique 1. (81,40)/16
Minorit:
Team Sympatique 1. (92,40)/11
Juniorit:
Team Hysterique 2.(41,81)/7
Seniorit:
Team Panique 1. (50,80)/4
Aikuiset:
Team Antique 1. (85,20)/11

MLHL/Barona-Areena
29.-30.11.2014

Noviisit ja debytantit (lohko 3) 1. vk
Noviisit:
Hanna Korhonen 2. (45,77)/26
Alisa Valtonen 4. (43,28)/26
Saara Aaltonen 7. (41,36)/26
Ella Kivipuro 11. (38,78)/26
Helmi Toikka 12. (38,49)/26
Maj Sundquist 21. (33,66)/26
Debytantit:
Roosa Siivikko 13. (41,39)/29

YLOLK/Oulu

 

Joulukuu 2014

Ajankohta

Kilpailu/osallistujat HSK:sta

YL/MLJärjestäjä/
Paikka
3.12.2014

Minien kutsukilpailu
Minit 2005:
Ella Leimi 1. (46,00)/16
Iida Mäki 2. (45,00)/16
Lotta Vehniäinen 3. (41,00)/16
Annika Moilanen 4. (40,00)/16
Silja Kiilamo 6. (36,33)/16
Karla Pitkänen 8. (34,00)/16
Aida Vallittu 9. (33,00)/16
Eva Walden 11. (30,67)/16
Veera Aunila 12. (30,50)/16 em
Elle Nordman 13. (29,00)/16 em
Iris Zhang 14. (27,33)/16
Hanna Jäppinen 16. (22,67)/16
Minit 2006 ja nuoremmat:
Julia Tuomola 3. (38,67)/11
Aino Silchenko 9. (27,67)/11
Hilda Taylor 11. (26,67)/11

YLHSK/Myllypuro
3.-7.12.2014

Tallinn Trophy 2014
Senior Men:
Viktor Zubik 4. (136,46)/6
Junior Ladies:
Sofia Korsumäki 19. (93,50)/33
Advanded Novice Ladies:
Sofia Ridal 7. (75,96)/41
Basic Novice A Girls:
Roosa Siivikko 17. (30,43)/42
Sana Weber 38. (22,28)/42
Basic Novice B Girls:
Mira Mansikkaniemi 2. (36,80)/10
Ida Berglund 3. (33,07)/10
Eveliina Isolehto 5. (32,20)/10

YLTallinna/Viro
5.-7.12.2014

Yksinluistelun kutsukilpailut
Minit:
Sea Laukontaus 1. (46,67)/24
Oona Kunnas 8. (41,33)/24 em
B-silmut, tytöt:
Kerttu Kuoppamäki 11. (39,67)/25
Emilia Karmi 23. (34,17)/25
Noviisit:
Saara Aaltonen 4. (41,99)/18
Hanna Korhonen 7. (41,19)/18
Helmi Toikka 8. (40,11)/18
Ella Kivipuro 13. (35,42)/18
Juniorit:
Sonia Hasanen 23. (62,42)/26
Mari Aalto 25. (61,67)/26

YLTRT/Turku
7.12.2014

Muodostelmaluistelun kutsukilpailu
Tulokkaat:
Team Minique 2. (66,25)/14
Minorit:
Team Symaptique 2. (84,50)/10
Juniorit:
Team Hysterique 1.(81,50)/9

MLEVT/Tikkurilan Trio Areena
12.-14.12.2014

SM-noviisit, SM-juniorit ja SM-seniorit 2. vk
SM-noviisit:
Team Dynamique 1. (56,49) / 8
SM-juniorit:
Team Mystique 5. (134,70) / 13
SM-seniorit:
Team Unique 3. (196,58) /4

MLETK/Barona-Areena,
Espoo
19.-21.12.2014

SM-seniorit ja SM-juniorit SM2015
SM-seniorit, miehet:
Viktor Zubik 3. (154,43)/5
SM-juniorit, tytöt:
Sofia Korsumäki 7. (102,16)/18

 

YLHSK/Trio-Areena,
Tikkurila

 

Tammikuu 2015

Ajankohta

Kilpailu/osallistujat HSK:sta

YL/MLJärjestäjä/
Paikka
4.-6.1.2015

Froggie Cup 2015
Cubs, born 2006 or later:
Julia Tuomola 12. (34,00)/22
Aino Silchenko 21. (27,00)/22
Hilda Taylor 22. (24,00)/22
Cubs, born 2005:
Iida Mäki 4. (43,00)/33 em
Ella Leimi 11. (39,33)/33
Lotta Vehniäinen 13. (39,00)/33
Oona Kunnas 14. (38,67)/33
Sea Laukontaus 16. (37,67)/33 em
Karla Pitkänen 17. (37,33)/33
Annika Moilanen 19. (34,33)/33
Silja Kiilamo 24. (32,33)/33
Elle Nordman 28. (28,33)/33
Eva Walden 31. (27,33)/33
Iris Zhang 32. (26,67)/33
Hanna Jäppinen 33. (20,67)/33
Springs B, girls:
Sofia Teivainen 12. (38,00)/36
Emilia Sinitsyna 18. (35,33)/36
Kerttu Kuoppamäki 23. (33,67)/36
Emilia Karmi 27. (30,00)/36
Eevi Jussila 29. (29,33)/36
Jade Jäppinen 33. (27,33)/36
Springs B, boys:
Max Sene 2. (39,33)/6
Springs A, girls:
Ellen Amper 15. (32,29)/25
Sana Weber 23. (27,44)/25
Debs A, girls:
Roosa Siivikko 8. (48,25)/26
Novice B, girls:
Hanna Korhonen 2. (49,73)/27
Alisa Valtonen 8. (45,38)/27
Maj Sundquist 9. (43,49)/27
Helmi Toikka 13. (40,88)/27
Novice A, girls:
Sofia Ridal 7. (82,65)/22
Ida Berglund 15. (76,61)/22
Junior B, girls:
Mira Mansikkaniemi 1. (94,67)/24
Eveliina Isolehto 9. (79,23)/24
Sonia Hasanen 19. (68,54)/24
Ida Huttunen 21. (63,97)/24
Senior A, men:
Viktor Zubik 1. (134,13)/1

YL

HSK/Pirkkola

9.-11.1.2015

Cup of Berlin
Senior:
Team Unique 2. (191,94) / 8
Junior:
Team Mystique 2. (125,28) / 10

MLBerliini, Saksa
10.-11.1.2015

SM-noviisit 2. vk
Sofia Ridal 12. (85,37)/33
Ida Berglund 24. (75,91)/33

YLKouJT/Kouvola
17.1.2015

A-silmut kevään aluekilpailu
Sana Weber 9. (31,77)/25
Ellen Amper 10. (31,72)/25

YLTTK/Tikkurila
17.-18.1.2015

Seniorit ja juniorit (lohko 3) 2. vk
Juniorit:
Mira Mansikkaniemi 1. (95,79)/27
Eveliina Isolehto 4. (89,68)/27
Sonia Hasanen 24. (61,56)/27
Ida Huttunen 26. (20,74)/27

YLKooVee/Tampere
22.1.2015

B-silmut (pojat) 2. aluevalinta
Max Sene 1. (38,67)/3

YLETK/Espoo
24.1.2015

Aluemestaruuskilpailu
SM-Seniorit (lyhytohjelma):
Team Unique 1. (63,73)/2
SM-Juniorit (lyhytohjelma):
Team Mystique 3. (47,18)/7
SM-Noviisit:
Team Dynamique 2. (58,33)/8
Minorit*:
Team Sympatique 3. (78,80)/8
Tulokkaat*:
Team Minique 2. (63,40)/9
Juniorit:
Team Hysterique 3. (40,80)/5
Seniorit:
Team Panique 2. (51,93)/4
Aikuiset*:
Team Antique 1. (74,40)/6
*mupi-, muuten ISU-arviointi

MLHL/Barona Areena, Espoo
24.1.2015

Juna Cup
Ice Dance Bronze Pattern Dance:
Sanna Nygren-Ilppo Greis 1. (20,76) / 1
Ice Dance Bronze Free Dance:
Sanna Nygren-Ilppo Greis 1. (14,13) / 1
Silver Men Artistic, Free Skating:
Ilppo Greis 2. (8.33) /2

JT, YLTallinna, Viro
24.-25.1.2015

Noviisit ja debytantit (lohko 3) 2. vk
Noviisit:
Alisa Valtonen 2. (46,58)/24
Maj Sundquist 6. (43,70)/24
Saara Aaltonen 16. (37,37)/24
Helmi Toikka 20. (29,88)/24
Debytantit:
Roosa Siivikko 15. (45,14)/31

YLLTL/Lahti
25.1.2015

Minit (lohko I) kevään aluekilpailu
Minit 2005:
Oona Kunnas 2. (38,50)/22
Sea Laukontaus 3. (38,33)/22
Iida Mäki 4. (35,67)/22
Annika Moilanen 5. (35,33)/22
Lotta Vehniäinen 7. (34,33)/22
Ella Leimi 9. (34,00)/22
Silja Kiilamo 13. (31,50)/22 em
Aida Vallittu 15. (29,67)/22
Veera Aunila 16. (29,33)/22
Eva Walden 17. (27,67)/22
Karla Pitkänen 18. (27,00)/22
Elle Nordman 19. (25,67)/22
Iris Zhang 21. (25,00)/22
Hanna Jäppinen 22. (17,33)/22
Minit 2006 ja nuor.
Julia Tuomola 8. (33,83)/17
Saara Marttila 13. (30,33)/17
Aino Silchenko 16. (23,67)/17
Iiris Porkka 17. (21,33)/17

YLMTK
30.-31.1.2015

French Cup
Senior:
Team Unique 3. (196,34)/16
Advanced Novice:
Team Dynamique 3. (58,83)/8

MLRouen, Ranska
28.1.-1.2.2015

EM-kilpailu

YLTukholma, Ruotsi

 

Helmikuu 2015

Ajankohta

Kilpailu/osallistujat HSK:sta

YL/MLJärjestäjä/
Paikka
4.2.2015

Kuukausikilpailu
Minit
B-silmut

YLHSK/Myllypuro
6.-8.2.2014

Rauma Cup 2015
Cubs:
Ella Leimi 2. (48,00)/34
Lotta Vehniäinen 12. (41,33)/34
Springs B:
Emilia Sinitsyna 3. (43,67)/30
Sofia Teivainen 9. (41,67)/30
Novice B:
Helmi Toikka 12. (38,14) 23
Maj Sundquist 13. (36,66)/23
Junior B:
Sonia Hasanen 23. (66,99)/26
Ida Huttunen 24. (66,49)/26
Mari Aalto 25. (58,75)/26

YLRauTL/Rauma
7.-8.2.2014

ISU- ja tähtisarjojen kutsukilpailu
Minit, tytöt synt. 2006 tai myöh:
Julia Tuomola 13. (32,33)/26
Aino Silchenko 24. (25,33)/26
Minit, tytöt synt. 2005:
Annika Moilanen 8. (37,33)/22 em
Veera Aunila 15. (32,00)/22
Karla Pitkänen 19. (28,67)/22 em
Silmut B, tytöt synt. 2003 tai 2004:
Jade Jäppinen 20. (28,00)/22
Silmut A, tytöt:
Ellen Amper 7. (35,70)/19
Sana Weber 11. (29,56)/19
Debytantit, tytöt:
Roosa Siivikko 20. (38,76)/21
Noviisit, tytöt:
Alisa Valtonen 2. (46,51)/17
Hanna Korhonen 3. (43,52)/17
SM-noviisit, tytöt:
Sofia Ridal 13. (74,04)/17
Juniorit, tytöt:
Mira Mansikkaniemi 1. (94,39)/17
Eveliina Isolehto 9. (78,45)/17

YLKeLS/Kerava
7.-8.2.2015

Tulokkaat, minorit, noviisit, juniorit,
seniorit ja aikuiset 2. kilp.

Tulokkaat:
Team Minique 1. (86,40)/18**
Minorit:
Team Sympatique 2. (34,87)/11*
Juniorit:
Team Hysterique 2. (44,34)/7*
Seniorit:
Team Panique 1. (57,07)/4*
Aikuiset:
Team Antique 2.(78,60)/11**

* ISU-, **MUPI-arviointi

MLETK/Barona Areena
12.2.2015

Piruetti Cup, A-silmujen aluemestaruuskilpailu
Sana Weber 13. (30,78)/22
Ellen Amper 14. (30,09)/22

YLHL/Pirkkola
12.-15.2.2015

PM-kilpailu
Senior, men:

Viktor Zubik 4. (137,12)/6
Advanced Novice, girls:
Sofia Korsumäki 6. (77,46)/19

YLStavanger, Norja
14.2.2015

B-silmut (lohko 2/tytöt) kevään aluekilpailu
Kerttu Kuoppamäki 2. (39,67)/19
Sofia Teivainen 5. (37,67)/19
Emilia Sinitsyna 13. (31,00)/19
Emilia Karmi 15. (29,67)/19
Jade Jäppinen 17. (28,00)/19 em

YLHSK/Pirkkola
14.2.2015

Muodostelmaluistelun kutsukilpailut
Aikuiset
Team Antique 1. (84,33)/6

MLLTL/Lahti
14.-15.2.2015

Espoo Ice Dance Trophy
Kuviotanssit / pronssi
Anne Honkanen & Tuomo Hynninen 1/2
Sanna Nygren & Ilppo Greis 2/2

Vapaatanssi / pronssi
Sanna Nygren & Ilppo Greis 1/1

Soolotanssi,Tango Canasta
Sanna Nygren 2/5
Ilppo Greis  3/5

Soolotanssi, Dutch Walz
Sanna Nygren 2/5
Ilppo Greis  3/5

JTETK/Espoonlahti
17.2.2015

Sagalaga Trophy 2015
Minit 2005:
Iida Mäki 1. (45,33)/11
Silja Kiilamo 8. (33,67)/11
Juniorit (LO-kilpailu):
Mira Mansikkaniemi 1. (35,32)/8
Eveliina Isolehto 3. (31,12)/8
Ida Huttunen 5. (25,86)/8
Sonia Hasanen 7. (25,14)/8

YLHTK/Paloheinä
27.2.2015

Golla Cup, SM-noviisien aluemestaruuskilpailu
Sofia Ridal 9. (56,20)/22
Ida Berglund 17. (48,75)/22

YL

HL

28.2.-1.3.2015

SM-noviisit, SM-juniorit ja SM-seniorit SM2015
SM-seniorit:
Team Unique 3. (211,88)/4
SM-juniorit:
Team Mystique 6. (129,22)/12
SM-noviisit:
Team Dynamique 2. (57,10)/12

MLTapTL/Tampere

 

Maaliskuu 2015

Ajankohta

Kilpailu/osallistujat HSK:sta

YL/MLJärjestäjä/
Paikka
4.3.2015

Kuukausikilpailu
Black
Lilac

YLHSK/Myllypuro
7.3.2015

SM-noviisien kutsukilpailu
Team Dynamique 1. (172,67)*/5
*Kahden ohjelman yhteenlaskettu pistemäärä,
MUPI arviointi

MLHSK/Pirkkola
7.3.2015

Muodostelmaluistelun kutsukilpailut
Tulokkaat
Team Minique 1. (78,00)/6
Minorit
Team Sympatique 1. (93,00)/6
Juniorit
Team Hysterique 1. (86,33)/5

MLPTL/Porvoo
7.-8.3.2015

Seniorit ja juniorit loppukilpailu
Juniorit:

Mira Mansikkaniemi 10. (92,36)/23
Nelly Rantanen 13. (90,86)/23

YLTRT/Turku
12.-14.3.2015

JMM2015

MLZagreb, Kroatia
14.-15.3.2015

SM-noviisit SM ja hopeafinaali
Hopeafinaali:
Ida Berglund 15. (49,56)/22
Sofia Ridal 18. (45,95)/22

YLTTK/Tikkurila
15.3.2015

Muodostelmaluistelun kutsukilpailu
Minorit

Team Sympatique 1 (159,50)/5
Kahden ohjelman yhteenlaskettu pistemäärä, MUPI arviointi

MLEsJT/Matinkylä
15.3.2015

Minit aluemestaruuskilpailu
Minit 2005:
Iida Mäki 2. (48,67)/16
Sea Laukontaus 7. (44,00)/16 em
Oona Kunnas 11. (42,00)/16
Lotta Vehniäinen 13. (39,67)/16
Annika Moilanen 15. (35,00)/16

YLMTK/Vuosaari
19.-21.3.2015

Tallink Hotells Cup
Cubs:
Iida Mäki 12. (21,37)/23
Lotta Vehniäinen 14. (20,08)/23
Sea Laukontaus 16. (19,89)/23
Oona Kunnas 19. (19,05)/23
Ella Leimi 22. (17,23)/23
Basic Novice A:
Roosa Siivikko 15. (29,76)/31
Sana Weber 18. (27,87)/31
Ellen Amper 20. (26,16)/31
Kerttu Kuoppamäki 25. (23,26)/31
Basic Novice B:
Helmi Toikka

YLTallinna, Viro
21.-22.3.2015

Noviisit ja debytantit kulta-ja hopeafinaali
Kultafinaali, noviisit:

Hanna Korhonen 8. (47,99)/24
Alisa Valtonen 10. (46,95)/24

YLKoTa/Kotka
22.3.2015

B-silmut aluemestaruuskilpailu
Tytöt:
Kerttu Kuoppamäki 3. (46,27)/27
Emilia Sinitsyna 14. (36,67)/27
Sofia Teivainen 23. (32,33)/27
Pojat:
Max Sene 1. (36,50)/3

YLKaTa/Kauniainen
23.-29.3.2015

MM-kilpailu

YLShanghai, Kiina
24.3.2015

Minit hopeafinaali
Minit 2005:
Ella Leimi 1. (48,33)/15
Aida Vallittu 6. (36,33)/15
Silja Kiilamo 7. (34,67)/15
Veera Aunila 8. (34,33)/15
Eva Walden 9. (33,33)/15 em
Minit 2006 tai myöh. synt:
Saara Marttila 4. (38,00)/15
Aino Silchenko 10. (31,67)15

YLHTK/Paloheinä
24.3.2015

Minien kutsukilpailu
Minit 2006 ja nuoremmat:
Anni Leimi 13. (25,00)/16
Iris Porkka 14. (22,00)/16
Hilda Taylor 15. (20,67)/16
Seela Järvinen 16. (18,67)/16 em

YLHTK/Paloheinä
27.-29.3.2015

Skate Copenhagen 2015
Juniors:
Sofia Korsumäki 1. (99,15)/16
Novice:
Mira Mansikkaniemi 2. (72,93)/24
Eveliina Isolehto 14. (56,55)/24

YLKööpenhamina, Tanska
28.-29.3.2015

Tulokkaat, minorit, noviisit, juniorit, seniorit ja aikuiset 3. kilp.
Tulokkaat
Team Minique  1. (96,80)/32*
Minorit
Team Sympatique 2. (37,65)/22 **
Juniorit
Team Hysterique 2. (48,14)/14**
Seniorit
Team Panique 2. (50,95)/9**
Aikuiset
Team Antique 1. (88,40)/11*
*mupi, ** ISU-arviointi

MLEVT/Tikkurila