Suurenna tekstin kokoa Pienennä tekstin kokoa Tulostettava versio

Kausi 2015-2016

Kilpailukalenteri 2015-2016

Huhtikuu 2016

AjankohtaKilpailu/osallistujat HSK:staYL/MLJärjestäjä/paikka
6.-9.4.2016MM-kilpailu
Team Unique
MLBudapest

 

Maaliskuu 2016

AjankohtaKilpailu / osallistujat HSK:staYL/MLJärjestäjä /
paikka
2.3.2016Kuukausikilpailu
Minit, B-Silmut, A-Silmut ja Juniorit
YLHSK / Myllypuro
5.-6.3.2016Seniorit ja juniorit loppukilpailu
Juniorit, loppukilpailu:

Mira Mansikkaniemi 3/22 (99,76)
Hanna Korhonen 20/22 (81,99)
Juniorit, hopeafinaali:
Alisa Valtonen 6/18 (54,80)
YLJTL / Järvenpää
5.3.20161+1-kutsukilpailu
SM-noviisit: Team Dynamique 1./4 (182,25)
MLHSK / Pirkkola
6.3.2016

Kutsukilpailu 

Tulokkaat: Team Minique 1./7 (77,00)
Kans. noviisit: Team Magnetique 5./5 (39,75)
Kans. juniorit: Team Hysterique 1./4 (83,75)

MLKeMu / Kerava
10.-13.3.2016Tallink Hotels Cup
Cubs:
Ella Leimi 21/29 (22,94)
Oona Kunnas 22/29 (22,20)
Silja Kiilamo 24/29 (20,83)
Iida Mäki 26/29 (20,20)
Annika Moilanen 29/29 (17,02)
Cubs B:
Aino Silchenko 5/18 (19,19)
Evi Forsman 11/18 (16,36)
Saara Marttila 13/18 (15,98)
Julia Tuomola 18/18 (13,94)
Basic Novice A:
Sana Weber 13/29 (32,30)
Roosa Siivikko 17/29 (29,60)
Basic Novice B:
Maj Sundquist 1/8 (36,13)
Paula Lehto 3/8 (31,12)
Junior:
Sofia Ridal 10/22 (94,39)
Mira Mansikkaniemi 11/22 (94,00)
Alisa Valtonen 17/22 (89,07)
Hanna Korhonen 19/22 (87,03)
YLViro/Tallinna
13.3.2016A-silmut, timanttifinaali
Max Sene 2/2 (29,97)
YLKaTa/Kauniainen
13.3.2016

Panda Cup, Minit aluemestaruuskilpailu
Saara Marttila 5/16 (40,00)
Evi Forsman 10/16 (37,33)
Julia Tuomola 11/16 (35,67)
Aino Silchenko 14/16 (31,17)

YLMTK/Vuosaari
15.3.2016B-silmut, hopeafinaali
Annika Moilanen 8/20 (43,67)
Eva Walden 11/20 (38,00)
Lotta Vehniäinen 12/20 (37,00)
Aida Vallittu 14/20 (36,00)
YLHTK / Paloheinä
15.3.2016Minit, hopeafinaali
Seela Järvinen 1/15 (52,00)
Emilia Saastamoinen 6/15 (37,00)
Taimi Vallinoja 8/15 (34,33)
Anni Leimi 10/15 (31,33)
Eerika Mäki 14/15 (27,00)
YLHTK/Paloheinä
19.-20.3.2016

Kansallisten sarjojen 3. kilpailu
Tulokkaat A: Team Minique 1./20 (90,40)
Minorit: Team Sympatique 2./23 (41,26)
Kans. juniorit: Team Hysterique 1./13 (48,30)
Kans. seniorit: Team Panique 1./10 (55,98)
Masters: Team Antique 1./3 (42,59)

MLHSK / Espoo Metro Areena
19.-20.3.2016Easter Skate 2016
Springs A, girls:
Sea Laukontaus 15/34 (35,30)
Kerttu Kuoppamäki 22/34 (33,71)
Sofia Teivainen 32/34 (23,64)
Novice B:
Ella Toivari 9/19 (38,97)
Dina Pöllänen 10/19 (37,80)
Senior B:
Sonia Hasanen 3/3 (25,73)
YLRTL/Riihimäki
20.3.2016B-silmut, aluemestaruuskilpailu
Iida Mäki 2/27 (41,50)
Oona Kunnas 4/27 (41,00)
Ella Leimi 11/27 (36,83)
Silja Kiilamo 18/27 (34,67) em: Iloinen esitys
Veera Aunila 27/27 (27,00)
YLKaTa/Kauniainen

 

Syyskuu 2015

AjankohtaKilpailu/osallistujat HSK:staYL/MLJärjestäjä /
paikka

 
2.9.2015Kuukausikilpailu
Red
White
YLHSK/Myllypuro
12.9.2015

Kutsukilpailu
Minit:
Julia Tuomola 3/21 (22,50)
Saara Marttila 10/21 (18,33)
Aino Silchenko 13/21 (16,17)
Silmut B:
Sea Laukontaus 3/19 (39,00)
Iida Mäki 11/19 (36,00) em: hyvät piruetit
Lotta Vehniäinen 15/19 (29,33)
Karla Pitkänen 19/19 (26,33)
Silmut A:
Sofia Teivainen 13/15 (36,67)
Kerttu Kuoppamäki 15/15 (31,33)

YLTapTL/Tampere
12.9.2015

Dudes Open
SM-seniorit:
Viktor Zubik 2. (52,94)/3
Silmut A:
Max Sene 3. (25,21)/4
Musiikkiluistelu:
Kuura Könkkölä

YLHSK/Oulunkylä
18.-20.9.2015

Orton Trophy
Junior A:
Sofia Ridal 14./21 (87,83)
Junior B:
Mira Mansikkaniemi 1./22 (92,87)
Alisa Valtonen 12./22 (75,13)
Novice B:
Paula Lehto 13./18 (35,12)
Debs:
Roosa Siivikko 5./26 (50,97)
Springs A:
Iida Mäki 14./26 (29,56)
Sea Laukontaus 19./26 (27,21)
Springs B, boys:
Max Sene 2./2 (33,00)
Springs B, girls:
Eevi Jussila 23./31 (30,67)

YLEVT/Myyrmäki
22.9.2015Kutsukilpailu
Minit 2007 ja nuoremmat:
Seela Järvinen
Anni Leimi
Taimi Vallinoja
Eerika Mäki
Minit 2006:
Evi Forsman
Silmut B:
Jade Jäppinen 3./14 (39,33)
Oona Kunnas 5./14 (39) em: liukuva perusluistelu
Eva Walden 13./14 (27,33)
Elle Nordman 14./14 (22,67)
YLHTK/Paloheinä
25.-27.9.2015

Tikkurila Trophy
Senior A:
Viktor Zubik 3./3 (137,90)
Senior B:
Ida Huttunen 2./3 (69,96)
Sonia Hasanen 3./3 (69,51)
Junior B:
Hanna Korhonen 8./22 (86,96)
Alisa Valtonen 13./22 (81,01)
Novice B:
Maj Sundquist 10./24 (40,97)
Paula Lehto 12./24 (40,00)
Debs:
Ellen Amper 21./35 (41,44)
Sana Weber 26./35 (39,27)
Springs A:
Sofia Teivainen 8./15 (30,53) 
Kerttu Kuoppamäki 10./15 (27,52)
Springs B, younger:
Ella Leimi 8./23 (36,00)
Cubs:
Julia Tuomola 11./23 (32,33)

YLTTK/Tikkurila

 

Lokakuu 2015

AjankohtaKilpailu/osallistujat HSK:staYL/ML

Järjestäjä /
paikka

3.-4.10.2015

Eurohonka Trophy 
Senior B (FS):
Sonia Hasanen 5/7 (47,41)
Junior A:
Sofia Ridal 15/16 (79,09)
Junior B (FS):
Eveliina Isolehto 3/11 (54,33)
Novice B:
Ella Toivari 10/14 (33,87)
Debs:
Roosa Siivikko 4/20 (48,88)
Springs B:
Veera Aunila 23/28 (35,00)
Aida Vallittu 26/28 (33,67)

YLJTL/Järvenpää
7.10.2015Kuukausikilpailu
Seniorit
SM-juniorit
Juniorit
B-silmut
YLHSK/Myllypuro
8.-11.10.2015Finlandia Trophy
Men:
Viktor Zubik 14/15 (139,75)
SYS Seniors (SP):
Team Unique 4/6 (57,12)
YL,MLSTLL/Espoo
17.-18.10.2015SM-seniorit ja -juniorit 1. valintakilpailu
SM-seniorit:
Viktor Zubik 1./4 (161,31)
SM-juniorit:
Sofia Korsumäki 23./40 (89,86)
Sofia Ridal 38./40 (73,56)
YLTapTL/Tampere
18.10.2015

Kutsukilpailu
Juniorit (LO):
Hanna Korhonen 1./23 (36,29)
Mira Mansikkaniemi 2./23 (34,96)
Mari Aalto 14./23 (26,33)
Noviisit:
Sana Weber 3./18 (43,97)
Debytantit:
Roosa Siivikko 2./9 (52,06)
Ellen Amper 3./9 (45,11)

YLVG-62/Naantali
24.-25.10.2015Seniorit ja juniorit (lohko I) 1. valintakilpailu
Seniorit:
Ida Huttunen 8./10 (69,83)
Juniorit:
Mira Mansikkaniemi 1./31 (99,38)
Alisa Valtonen 6./31 (87,39)
Hanna Korhonen 9./31 (83,09)
Mari Aalto 30./31 (61,90)
YLJyTLS/Jyväskylä
27.-31.10.2015Ice Challenge - Leo Scheu Memorial
ISU Senior, Men:
Viktor Zubik 13./16 (134,54)
ISU Junior, Ladies:
Sofia Korsumäki 25./32 (87,17)
Basic Novice B, Girls:
Maj Sundquist 5./7 (28,15)
Paula Lehto 6./7 (25,45)
Basic Novice A, Girls:
Roosa Siivikko 10./30 (31,40)
Ellen Amper 18./30 (27,65)
Sana Weber 19./30 (27,48)
YLGraz/Itävälta
31.10.2015B-silmujen (lohko 1) syksyn aluekilpailu
Ella Leimi 2/24 (41,33)
Iida Mäki 4/24 (40,33)
Oona Kunnas 10/24 (34,83)
Eevi Jussila 12/24 (32,33)
Silja Kiilamo 13/24 (32,00)
Jade Jäppinen 15/24 (31,67)
Aida Vallittu 16/24 (31,00)
Veera Aunila 17/24 (31,00)
Annika Moilanen 18/24 (30,17)
Karla Pitkänen 19/24 (30,00)
Eva Walden 20/24 (28,33)
Elle Nordman 24/24 (21,67)
YLHSK/Oulunkylä
31.10.2015

Kutsukilpailu
Tulokkaat:
Team Minique 1./3 (80,00)
Minorit:
Team Sympatique 1./5 (86,33)
Juniorit:
Team Hysterique 1./3 (78,00)

MLHSK/Harkkahalli

 

Marraskuu 2015

AjankohtaKilpailu/osallistujat HSK:staYL/ML

Järjestäjä /
paikka

4.11.2015Kuukausikilpailu
Minit
A-silmut
Debsit
Noviisit
YLHSK/Myllypuro
6.-8.11.2015

PromoCup
Junior B:
Alisa Valtonen 9/22 (82,94)
Mari Aalto 16/22 (72,79)
Sonia Hasanen 17/22 (71,43)
Novice B:
Maj Sundquist 11/22 (40,55)
Ella Toivari 16/22 (36,12)
Debs A:
Sana Weber 11/17 (42,94)
Springs A:
Sea Laukontaus 22/27 (24,18)
Iida Mäki 24/27 (23,79)
Springs B born 2005:
Silja Kiilamo 20/30 (40,17)
Annika Moilanen 26/30 (37,67)
Cubs born 2006:
Saara Marttila 10/30 (46,67)
Aino Silchenko 21/30 (38,00)

YLSalPa/Salo
7.-8.11.2015SM-nov, SM-jun ja SM-sen. 1. valintakilpailu
SM-seniorit
Team Unique 3/4 (190,92)
SM-juniorit:
Team Mystique 2/12 (154,20)
SM-noviisit:
Team Dynamique 3/13 (53,22)
MLVG-62/
HK Areena, Turku
7.-8.11.2015

Kutsukilpailu
Seniorit:
Ida Huttunen 6/8 (75,49)
Juniorit A:
Sofia Ridal 2/3 (85,62)
Juniorit B:
Hanna Korhonen 2/11 (87,69)
Noviisit:
Paula Lehto 7/14 (35,09)
Debytantit:
Roosa Siivikko 7/19 (48,91)
Ellen Amper 8/19 (47,15)
Silmut A:
Sofia Teivainen 15/21 (29,81)
Kerttu Kuoppamäki 19/21 (25,97)
Silmut B:
Ella Leimi 5/32 (41,67) em hieno istumavariaatio
Eevi Jussila 18/32 (33,33) em laadukas vaakapiruetti
Minit:
Seela Järvinen 17/31 (32,75)
Anni Leimi 24/31 (30,00)
Aluesilmut:
Hanna Jäppinen 11/11 (25,67)

YLKeLS/Kerava
14.-15.11.2015

SM-seniorit ja -juniorit 2. valintakilpailu
YL SM-juniorit:
Sofia Korsumäki 23/36 (89,42)
Sofia Ridal 30/36 (80,69)
JT SM-juniorit:
Viola Kumpulainen-Kaius Kumpulainen 2/2 (64,80)
JT SM-noviisit:
Krista Schröter-Lucas Tiilikainen 2/2 (42,50)

YL, JTTRT/Turku
17.11.2015A-silmujen syksyn aluekilpailu
A-silmut, tytöt:
Sea Laukontaus 13/33 (34,32)
Sofia Teivainen 19/33 (31,16)
Kerttu Kuoppamäki 20/33 (30,96)
A-silmut, pojat:
Max Sene 2/2 (24,15)
YLHTK/Paloheinä
18.-22.11.2015Open d'Andorra
Senior Men:
Viktor Zubik 3./3 162,15 (sp 58,80/fp 103,35)
Junior Girls:
Sofia Korsumäki 1./6 89,58 (sp 34,04/fp 55,54)
YLCanillo/Andorra

21.11.2015

Kansallisten sarjojen (lohko II) 1. kilpailu
Tulokkaat: Team Minique  2./14 (77,20)
Minorit: Team Sympatique 1./11 (89,00)
Kansalliset juniorit: Team Hysterique 1./7 (51,18)
Kansalliset seniorit: Team Panique  1./5 (55,53)
Masters: Team Antique 1./3 (45,98)

MLSaiML Lappeenranta
28.11.2015Noviisit ja debytantit (lohko II) 1. valintakilpailu
Debytantit:
Roosa Siivikko 7./28 (48,88)
Ellen Amper 22./28 (38,94)
Noviisit:
Sana Weber 6./28 (46,34)
Maj Sundquist 9./28 (44,22)
Paula Lehto 13./28 (41,08)
Ella Toivari 25./28 (33,14)
YLHSK/Pirkkola
29.11.2015Kutsukilpailu
Juniorit: Team Hysterique 1./4 (88,67)
MLRJT/Riihimäki

 

Joulukuu 2015

AjankohtaKilpailu/osallistujat HSK:staYL/MLJärjestäjä /
paikka
2.12.2015

Kutsukilpailu
Minit 2007 ja nuoremmat:
Seela Järvinen 3/11 (38,67)
Anni Leimi 8/11 (27,67)
Taimi Vallinoja 9/11 (27,33)
Eerika Mäki 10/11 (22,67)
Emilia Saastamoinen 11/11 (22,50)
Minit 2006:
Saara Marttila 1/10 (43,67)
Julia Tuomola 2/10 (41,67)
Evi Forsman 5/10 (39,00) em: rohkea katsekontakti ja varma ote
Aino Silchenko 6/10 (37,33) em: sujuvat ja viimeistellyt yksöisaxelit
B-Silmut:
Ella Leimi 1/20 (51,00)
Iida Mäki 3/20 (45,67)
Silja Kiilamo 9/20 (40,33)
Oona Kunnas 10/20 (40,00) em: siisti kokonaisuus ja vaivatonta musiikintulkintaa
Eevi Jussila 12/20 (38,83)
Annika Moilanen 14/20 (35,33)
Eva Walden 15/20 (34,00)
Aida Vallittu 16/20 (33,00)
Lotta Vehniäinen 17/20 (33,00)
Jade Jäppinen 19/20 (32,67)
Veera Aunila 20/20 (30,67)

YLHSK/Myllypuro
4.-6.12.2015Santa Claus
Junior B:
Mira Mansikkaniemi 1./11 (62,79)
Novice B:
Ella Toivari 13./15 (35,74)
Debs A:
Sana Weber 12./27 (45,95)
Ellen Amper 20./27 (42,78)
Springs A, girls:
Sofia Teivainen 8./12 (30,30)
Springs A, boys:
Max Sene 2./4 (25,76)
Springs B:
Oona Kunnas 8/24 (40,33)
Silja Kiilamo 11/24 (36,00) em: hyvä musiikkiin luistelu
Annika Moilanen 16/24 (32,67)
YLVarala-Tiimi/Tampere
5.12.2015Minien (lohko II) syksyn aluekilpailu
Minit 2006:
Evi Forsman 2/14 (43,00)
Saara Marttila 3/14 (42,00)
Julia Tuomola 4/14 (41,50)
Aino Silchenko 9/14 (32,33)
Minit 2007 ja nuoremmat:
Taimi Vallinoja 13/17 (24,67)
Anni Leimi 14/17 (23,67)
Seela Järvinen 15/17 (22,33)
Emilia Saastamoinen 16/17 (22,00)
Eerika Mäki 17/17 (19,00)
YLTTK/Tikkurila
5.-6.12.2015SM-nov, SM-jun ja SM-sen. 2. valintakilpailu
SM-seniorit:
Team Unique 3./4 190, 58 (lo 70,39/vo 120, 28)
SM-juniorit:
Team Mystique 3./12 153,74 (lo 53,16/vo 100,58)
SM-noviisit:
Team Dynamique 3./13 (57,93)
MLHTK/Helsingin jäähalli
5.-6.12.2015Tähtisarjojen kutsukilpailu
Minit:
Evi Forsman 2/23 (44,33)
Julia Tuomola 3/23 (43,33)
Seela Järvinen 7/23 (37,67)
Anni Leimi 12/23 (33,33)
B-silmut:
Jade Jäppinen 16/28 (39,00)
Lotta Vehniäinen 17/28 (38,33)
Veera Aunila 22/28 (35,67)
Eva Walden 25/28 (33,33)
Aida Vallittu 27/28 (29,67)
Aluesilmut:
Hanna Jäppinen 13/17 (34,33)
YLTL/Tuusula
18.-20.12.2015

SM-seniorit ja -juniorit SM2016
YL SM-seniorit, miehet:
Viktor Zubik 6./8 146,41 (lo 45,45/vo 100,96)
JT SM-juniorit:
Viola Kumpulainen-Kaius Kumpulainen 2./2 64,09 (lt 28,69/vt 35,40)

YL, JTML/Mikkeli

 

Tammikuu 2016

AjankohtaKilpailu / osallistujat HSK:staYL/MLJärjestäjä /
paikka
9.1.2016

Aluemestaruuskilpailu
Tulokkaat: TMi 87,80 - 1./8
Minorit: TS 89,00 - 1./8
Masters: TA 42,88 - 2./3
Kans juniorit: TH 49,37 - 1./4
Kans seniorit: TP 53,13 - 2./5
SM-noviisit: TD 60,69 - 1./7
SM-juniorit: TM 57,51 - 2./6
SM-seniorit TU 70,98 - 2./3

MLTTK, EVT / Trio-Areena
14.1.2016A-silmut, 2. aluevalintakilpailu
Tytöt:
Kerttu Kuoppamäki 11./32 (34,94)
Sea Laukontaus 23./32 (29,73)
Sofia Teivainen 29./32 (27,39)
Pojat:
Max Sene 1./2 (25,54)
YLETK / Espoo
16.1.2016

Kutsukilpailu 
Tulokkaat: TMi 76,33 - 2./9
Minorit: TS 92,33 - 1./8

MLJTL / Järvenpää
16.-17.1.2016Seniorit ja juniorit (lohkot I, II)  2. valintakilpailu
Seniorit:
Ida Huttunen 9./9 65,30 (lo 23,93 vo 41,37)
Juniorit:
Mira Mansikkaniemi 2./26 95,42 (lo 33,84 vo 61,58)
Hanna Korhonen 5./26 85,07 (lo 26,51 vo 58,56)
Alisa Valtonen 6./26 84,85 (lo 29,13 vo 55,72)
Mari Aalto 23./26 62,12  (lo 23,30 vo 38,82)
YLHSK / Helsingin jäähallin
harjoitushalli
23.-24.1.2016

Noviisit ja debytantit (lohko II) 2. valintakilpailu
Noviisit:
Maj Sundquist 7/27 (41,18)
Ella Toivari 14/27 (36,83)
Paula Lehto 21/27 (33,64)
Debytantit:
Ellen Amper 17/30 (44,44)
Sana Weber 20/30 (42,54)
Roosa Siivikko 23/30 (40,16)

YLRoiTa / Rovaniemi
26.1.2016Tähtisarjojen kutsukilpailu
Minit:
Taimi Vallinoja 12/15 (29,67)
Eerika Mäki 13/15 (27,33)
Emilia Saastamoinen 15/15 (26,33)
B-silmut:
Jade Jäppinen 10/15 (32,67) em: Hyvä musiikin tulkinta
Aida Vallittu 11/15 (30,67)
Lotta Vehniäinen 12/15 (29,67)
Eva Walden 14/15 (27,67)
YLHTK/Paloheinä
29.-31.1.2016

Froggie Cup
Cubs:
Saara Marttila 10/31 (47,00)
Evi Forsman 11/31 (45,75) em: lennokkaat yksöisakselit
Aino Silchenko 13/31 (44,75)
Julia Tuomola 20/31 (38,50)
Seela Järvinen 21/31 (37,00)
Anni Leimi 29/31 (32,25)
Springs B:
Ella Leimi 6/33 (48,00)
Iida Mäki 9/33 (47,00) em: kauniissa asennossa pyörivä vaakapiruetti variaatiolla
Lotta Vehniäinen 12/33 (45,50) em: sujuvat ja laadukkaat hyppyelementit
Oona Kunnas 15/33 (42,25)
Silja Kiilamo 18/33 (40,50)
Eevi Jussila 23/33 (37,75)
Jade Jäppinen 23/33 (37,75)
Aida Vallittu 27/33 (35,00)
Annika Moilanen 28/33 (34,00)
Veera Aunila 29/33 (32,75)
Eva Walden 31/33 (32,00)
Springs A girls:
Kerttu Kuoppamäki 12/21 (31,98)
Sofia Teivainen 21/21 (24,78)
Debs A:
Ellen Amper 9/24 (51,00)
Sana Weber 11/24 (47,05)
Novice B:
Maj Sundquist 5/24 (43,92)
Paula Lehto 13/24 (39,16)
Ella Toivari 17/24 (36,31)
Dina Pöllänen 22/24 (34,51)
Junior B:
Mira Mansikkaniemi 1/19 (95,10)
Hanna Korhonen 4/19 (85,08)
Alisa Valtonen 5/19 (83,99)
Mari Aalto 15/19 (71,33)
Senior B:
Ida Huttunen 5/6 (74,67)
Sonia Hasanen 6/6 (61,48)

YLHSK / Pirkkola
30.-31.1.2016Neuchatel Trophy
Seniors:
Team Unique 198,04 - 3./7
MLNeuchatel, Sveitsi
31.1.2016

Kutsukilpailu 

Noviisit: TMa 40,00 - 5./5
Juniorit: TH 72,00 - 2./3
Seniorit: TP 87,50 - 1./3

MLLTL / Lahti

 

Helmikuu 2016

AjankohtaKilpailu / osallistujat HSK:staYL/MLJärjestäjä /
paikka
5.2.2016Edea Cup, debytantit aluemestaruuskilpailu
Ellen Amper 14./16 (47,42)
Sana Weber 16./16 (43,22)
YLHL/Pirkkola
5.-6.2.2016French Cup
Seniors: Team Unique 3./12 (198,90)
Juniors: Team Mystique 4./11 (151,88)
Advanced novice: Team Dynamique 3./7 (56,03)
MLRouen, Ranska
6.2.2016

Kansallisten sarjojen (lohko II) 2. kilpailu 

Tulokkaat TMi: 1./18 (91,40)
Minorit TS: 1./11 (38,65)
Juniorit TH: 1./7 (47,27)
Seniorit TP: 1./7 (55,20)
Masters TA: 1./3 (43,66)

MLEVT / Tikkurila
7.2.2015

B-silmut kevään aluekilpailu
Iida Mäki 3./24 (41,83)
Ella Leimi 4./24 (41,00)
Oona Kunnas 5./24 (39,00)
Eevi Jussila 9./24 (38,00)
Jade Jäppinen 13./24 (35,33)
Veera Aunila 14./24 (35,00) em lennokas axel
Silja Kiilamo 15./24 (34,67)
Annika Moilanen 17./24 (32,33)
Aida Vallittu 19./24 (31,33)
Eva Walden 21./24 (29,00)
Lotta Vehniäinen 22./24 (28,00)

YLMTK/Vuosaari
9.2.2016Piruetti Cup, A-silmut aluemestaruuskilpailu
Tytöt:
Kerttu Kuoppamäki 14./30 (35,48)
Sea Laukontaus 22./30 (32,88)
Sofia Teivainen 27./30 (30,87)
Pojat:
Max Sene 1./2 (28,53)
YLHL/Pirkkola
10.2.2016Minit, kevään aluekilpailu
Minit 2006:
Saara Marttila 4./15 (45,00)
Aino Silchenko 5./15 (45,00)
Evi Forsman 7./15 (42,00) em perusluisteluasento
Minit 2007 ja nuoremmat:
Taimi Vallinoja 8./19 (35,33)
Seela Järvinen 10./19 (33,33)
Emilia Saastamoinen 12./19 (29,67)
Eerika Mäki 17./19 (27,33)
Anni Leimi 18./19 (27,00)
YLEsJt/Tapiola
13.2.2016

Ystävänpäiväkilpailu
Tulokkaat TMi: 1./4 (77,00)
Minorit TS: 1./4 (37,02)
SM-noviisit TD: 1./4 (57,35)

MLETK / Tapiolan harjoitushalli
20.-21.2.2016Debytantit ja noviisit hopeafinaali
Debytantit:
Roosa Siivikko 11./24 (45,62)
Noviisit:
Maj Sundquist 3./24 (44,98)
Paula Lehto 17./24 (39,11)
YLOLK/Oulu
27.-28.2.2016

SM-nov, SM-jun ja SM-sen. SM2016
SM-noviisit: Team Dynamique 1./12 (65,22)
SM-juniorit: Team Mystique 2./12 (164,90)
SM-seniorit: Team Unique 1./4 (203,42)

MLHL/Helsingin jäähalli