Suurenna tekstin kokoa Pienennä tekstin kokoa Tulostettava versio

Kausi 2016-2017

Kilpailukalenteri

Syyskuu 2016

AjankohtaKilpailu/osallistujat Hsk:staYL/JT/MLJärjestäjä/Paikka
7.9.2016

Ohjelmakatselmus/KK-kilpailu
Minit, B-Silmut (White, Red)

YLHSK/Myllypuro
16.-18.9.2016J. Rinta-Jouppi Cup
Debs A 2004:
Kerttu Kuoppamäki 32/41 (34,63)
Sofia Teivainen 33/41 (34,56)
Debs A 2003:
Dina Pöllänen 5/15 (44,86)
YLHTL/Hämeenlinna
16.-18.9.2016Orton Trophy
Minit:
Anni Leimi 8/17 (34,67)
Eerika Mäki 16/17 (27,00)
B-silmut:
Ella Leimi 1/22 (47,33)
Oona Kunnas 6/22 (41,67) em: hyvä eläytyminen
Annika Moilanen 7/22 (40,67)
Silja Kiilamo 8/22 (38,67)
Lotta Vehniäinen 11/22 (36,33) em: laadukas istumapiruetti
A-silmut:
Iida Mäki 6/18 (28,99)
Sea Laukontaus 16/18 (23,96)
Noviisit:
Ella Toivari 5/17 (39,75)
Maj Sundquist 12/17 (28,85)
SM-noviisit:
Sana Weber 9/10 (65,54: LO 25,34 VO 40,20)
Roosa Siivikko 10/10 (65,09: LO 20,00 VO 45,09)
Juniorit:
Alisa Valtonen 11/17 (75,92: LO 31,06 VO 44,86)
SM-juniorit:
Sofia Ridal 4/7 (84,41: LO 29,54 VO 54,87)
 
YLEVT/Myyrmäki
20.9.2016Tähtisarjojen kutsukilpailu
Minit 2008:
Linnea Lampinen 4/8 (35,33)
Elsa Kellokoski 6/8 (29,00)
Kuura Könkkölä 8/8 (18,33)
Minit 2007:
Seela Järvinen 2/10 (45,33)
Anni Leimi 3/10 (43,33)
Taimi Vallinoja 6/10 (40,33)
Eerika Mäki 7/10 (32,33)
Essi Kaupinmäki 10/10 (30,33)
Aluesilmut:
Hanna Jäppinen 1/3 (31,33)
Iris Zhang 2/3 (24,00)
B-silmut:
Evi Forsman 2/9 (45, PL 6)
Eva Walden 3/9 (45, PL 5)
Saara Marttila 4/9 (41,67)
Aino Silchenko 8/9 (34,33)
YLHTK/Paloheinä
23.-25.9.2016Helsinki Trophy
Cubs:
Seela Järvinen 7/41 (40,00)
Taimi Vallinoja 15/41 (37,00)
Springs B (born 1.7.2006 and later):
Aino Silchenko 23/29 (33,00)
Springs B (born 1.1.2005-30.6.2006):
Evi Forsman 7/29 (40,00)
Oona Kunnas 8/29 (40,00 em: Timanttinen esitys)
Silja Kiilamo 11/29 (38,33)
Saara Marttila 13/29 (37,33)
Eva Walden 23/29 (33,33)
Springs A:
Sea Laukontaus 3/35 (29,87)
Iida Mäki 13/35 (25,38)
Debs boys:
Max Sene 1/1 (28,75)
Debs girls:
Dina Pöllänen 19/38 (38,30)
Kerttu Kuoppamäki 29/38 (33,74)
Sofia Teivainen 33/38 (32,62)
Advanced novice:
Ellen Amper 8/27 (70,99: LO 24,93 VO 46,06)
Roosa Siivikko 20/27 (62,22: LO 22,96 VO 39,26)
Junior B:
Hanna Korhonen 6/26 (92,90: LO 33,55 VO 59,35)
Junior A:
Sofia Ridal 18/25 (81,81: LO 31,15 VO 50,66)
Alisa Valtonen 19/25 (81,29: LO 29,51 VO 51,78)
YLHL/Pirkkola

 

Lokakuu 2016

AjankohtaKilpailu/osallistujat Hsk:staYL/JT/MLJärjestäjä/Paikka
1.-2.10.2016ISU kutsukilpailu
Debs, tytöt:
Dina Pöllänen 6/20 (40,19)
Kerttu Kuoppamäki 18/20 (33,83)
Sofia Teivainen 20/20 (28,34)
Debs, pojat:
Max Sene 2/2 (24,62)
Noviisit:
Ella Toivari 3/24 (40,38)
Maj Sundquist 16/24 (32,14)
SM-noviisit:
Ellen Amper 5/12 (73,80 LO 26,64 VO 47,16)
Sana Weber 11/12 (59,19 LO 19,01 VO 40,18)
Juniorit:
Hanna Korhonen 1/20 (98,69 LO 33,29 VO 65,40)
Alisa Valtonen 9/20 (79,06 LO 29,94 VO 49,12)
SM-juniorit:
Sofia Ridal 9/11 (76,51: LO 25,87 VO 50,64)
YLJTL/Järvenpää
6.-9.10.2016Finlandia-Trophy
Synchronized skating
Seniors:
Team Unique 3./5 (LO 62,04)
YL/MLStll/Espoo Metro-Areena
Huom pvm!
12.10.2016

Kuukausikilpailu
Osa Redeistä, Lilac, Black

YLHSK/Myllypuro
14.-15.10.2016NE Challenge Cup
Seniors:
Team Unique 1./4 (174,32 LO 63,46 VO 110,86)
MLBoston/USA
15.-16.10.2016SM-seniorit ja -juniorit 1. vk
SM-juniorit:
Sofia Ridal 42./46 (LO 25,19)
YLKuLS/Kuopio
15.10.2016PreSeason-tapahtumaMLHSK/Helsinki
15.10.2016Kutsukilpailu
Minit, tytöt:
Linnea Lampinen 10/19 (31,33)
Minit, pojat:
Kuura Könkkölä 1/1 (25,33)
Aluesilmut:
Hanna Jäppinen 2/18 (34,00)
Iris Zhang 8/18 (27,67)
YLMJT/Mäntsälä
16.10.2016Kutsukilpailu
Debytantit:
Kerttu Kuoppamäki 4./13 (37,05)
Sofia Teivainen 7./13 (35,42)
Noviisit:
Ella Toivari 1./9 (41,35)
Maj Sundquist 3./9 (33,98)
Juniorit (LO):
Hanna Korhonen 1./13 (37,96)
Alisa Valtonen 8./13 (27,87)
YLVG-62/Naantali
22.-23.10.2016Kansalliset seniorit ja juniorit 1. vk
Juniorit:
Hanna Korhonen 5/25 (91,85: LO 34,71 VO 57,14)
Alisa Valtonen 16/25 (77,50: LO 30,51 VO 46,99)
YLTL/Tuusula
22.10.2016A-silmut, 1. aluevalintakilpailu
Iida Mäki 9./25 (30,19)
Oona Kunnas 14./25 (27,69)
YLHSK/Pirkkola
29.-30.10.2016SM-noviisit 1. vk
Sana Weber 25/42 (69,27: LO 26,90 VO 42,37)
Ellen Amper 33/42 (LO 24,99)
Roosa Siivikko 35/42 (LO 24,84)
YLOLK/Oulu

 

Marraskuu 2016

AjankohtaKilpailu/osallistujat Hsk:staYL/JT/MLJärjestäjä/Paikka
2.11.2016Kuukausikilpailu
Minit, B-Silmut, Debs, SM-Noviisit, SM-Juniorit
YLHSK/Myllypuro
4.-6.11.2016SM-seniorit, -juniorit ja -noviisit 1. vk
SM-noviisit:
Team Dynamique 1./9 (58,24)
SM-juniorit:
Team Mystique 4./11 (128,27 LO 49,48 VO 78,79)
SM-seniorit:
Team Unique 2./4 (189,77 LO 63,48 VO 126,29)
MLEsJt/Helsingin jäähalli
4.-6.11.2016

Promo Cup 2016
Minit:
Seela Järvinen 3/22 (42,67)
Anni Leimi 4/22 (41,67)
Taimi Vallinoja 5/22 (39,33)
B-silmut 2006 ja nuoremmat:
Evi Forsman 8/26 (39,67)
B-silmut 2005:
Ella Leimi 1/9 (50,33)
Eva Walden 4/9 (41,67)
A-silmut:
Sea Laukontaus 6/29 (28,45)
Iida Mäki 7/29 (28,14)
Oona Kunnas 21/29 (24,42)
Debytantit:
Dina Pöllänen 13/30 (40,89)
Kerttu Kuoppamäki 21/30 (35,64)
Sofia Teivainen 29/30 (30,18)
Noviisit:
Ella Toivari 3/17 (42,02)
Maj Sundquist 4/17 (40,77)
Juniorit:
Hanna Korhonen 1/18 (94,14: LO 34,24, VO 59,90)

YLSalPa/Salo
13.11.2016Kansalliset noviisit ja debytantit 1. vk
Debytantit, tytöt:
Dina Pöllänen 5/37 (45,61)
Kerttu Kuoppamäki 22/37 (34,53)
Sofia Teivainen 32/37 (29,44)
Debytantit, pojat:
Max Sene 2/5 (31,99)
Noviisit:
Maj Sundquist 12/39 (38,04)
YLHTK/Helsingin jäähallin harjoitushalli
15.11.2016Minit (pojat) syksyn aluevalintakilpailu
Kuura Könkkölä 2/3 (34,00)
YLHTK/Paloheinä
19.11.2016Tulokkaat 1. kilpailu
Team Minique 1./9 (83,75)
Team Magnetique 8./9 (54,50)
MLEVT/Myyrmäki
19.11.2016Aluesarjojen kutsukilpailu
Aluesilmut:
Hanna Jäppinen 1/5 (34,67)
Iris Zhang 4/5 (30,67)
YLOTK/Pirkkola
19.-20.11.2016SM-seniorit ja -juniorit 2. vk
SM-juniorit, tytöt:
Sofia Ridal 37/44 (LO 26,57)
SM-juniorit, pojat:
Lucas Tiilikainen 3/3 (88,89: LO 30,33 VO 58,56)
YLPoriTa/Pori
26.-27.11.2016Kansallisten sarjojen 1. kilpailu
Minorit:
Team Sympatique 1./10 (89,2)
Kansalliset juniorit:
Team Hysterique 2./8 (45,26)
Kansalliset seniorit:
Team Panique 1./6 (52,73)
Masters:
Team Antique 1./5 (39,71)
MLKooKoo JT/Kouvola
30.11.2016Kutsukilpailu
Minit, pojat:
Kuura Könkkölä 3/3 (32,33)
Minit, tytöt 2008:
Elsa Kellokoski 5/7 (31,00)
Kiia Puputti 6/7 (28,67)
Vilma Saanisto 7/7 (22,33)
Minit, tytöt 2007:
Seela Järvinen 4/10 (44,00) em: Vahva esitys
Taimi Vallinoja 6/10 (39,00)
Anni Leimi 9/10 (34,33)
Eerika Mäki 10/10 (31,00)
B-Silmut:
Ella Leimi 2/16 (47,33)
Evi Forsman 4/16 (45,00) 
Annika Moilanen 7/16 (40,67)
Silja Kiilamo 8/16 (40,00)
Eva Walden 9/16 (38,33)
Saara Marttila 10/16 (37,67) em: Kaunis musiikin tulkinta ja eläytyminen
Aino Silchenko 11/16 (35,00) em: Vauhdikkaat ja hyvissä asennoissa pyörivät piruetit
Lotta Vehniäinen 16/16 (30,17)
YLHSK/Myllypuro

 

Joulukuu 2016

AjankohtaKilpailu/osallistujat Hsk:staYL/JT/MLJärjestäjä/Paikka
3.-4.12.2016SM-seniorit, -juniorit ja -noviisit 2. vk
SM-noviisit:
Team Dynamique 1./9 (64,88)
SM-juniorit:
Team Mystique 4./11 (131,48: LO 51,23 VO 80,25)
SM-seniorit:
Team Unique 3./4 (185,26: LO 65,51 VO 119,75)
MLHL
3.12.2016Minit (lohko II) syksyn aluevalintakilpailu
Minit 2008 ja nuoremmat:
Elsa Kellokoski 7/12 (36,00)
Vilma Saanisto 11/12 (20,33)
Kiia Puputti 12/12 (17,67)
Minit 2007:
Seela Järvinen 2/16 (44,67)
Anni Leimi 3/16 (44,67)
Taimi Vallinoja 5/16 (40,00) em: Energinen esitys
Eerika Mäki 11/16 (32,33)
YLTTK/Tikkurila
4.12.2016B-silmut 1. aluevalintakilpailu
Ella Leimi 1/26 (46,67)
Evi Forsman 2/26 (44,67)
Saara Marttila 6/26 (40,00)
Annika Moilanen 6/26 (40.00)
Silja Kiilamo 8/26 (39,33)
Lotta Vehniäinen 19/26 (34,33)
Aino Silchenko 20/26 (34,33) em: Hyvä axel
Eva Walden 22/26 (33,33)
YLKaTa/Kauniainen
9.-11.12.2016Santa Claus
Cubs, born 2007:
Seela Järvinen 1/21 (45,33)
Anni Leimi 2/21 (45,00)
Springs B, born 2006 or earlier:
Annika Moilanen 4/28 (48,67)
Lotta Vehniäinen 13/28 (41,33) em: Laadukkaat piruetit
Springs A:
Sea Laukontaus 13/18 (24,60)
Debs A, boys:
Max Sene 1/2 (34,06)
Debs A, girls:
Sofia Teivainen 12/17 (36,99)
Novice B, born 2001-2002:
Maj Sundquist 12/21 (37,59)
Novice A:
Ellen Amper 8/27 (81,02: LO 28,92, VO 52,10)
Roosa Siivikko 23/27 (66,66: LO 25,21, VO 41,45)
YLVarala-tiimi/Tampere
10.12.2016Pikkujoulukilpailu
Tulokkaat:
Team Minique 1./11 (87,00)
Team Magnetique 7./11 (55,80)
Minorit:
Team Sympatique 1./10 (96,20)
Kansalliset juniorit:
Team Hysterique 1./8 (78,40)
MLEVT/Tikkurila
16.-18.12.2016SM-seniorit ja -juniorit SM2017
SM-juniorit, pojat:

Lucas Tiilikainen 2/4 (106,80: LO 39,86 VO 66,94)
YLTapTL/Tampere

 

Tammikuu 2017

AjankohtaKilpailu/osallistujat  Hsk:staYL/JT/MLJärjestäjä/Paikka
6.1.2017Loppi-Ice
SM-juniorit:
Team Mystique 2./2 (VO 93,40)
MLVG-62/Naantali
6.-8.1.2017

Crystal Cup 2017
Springs A:
Sea Laukontaus 3./23 (29,92)
Iida Mäki 8./23 (27,91)
Oona Kunnas 13./23 (25,44)
Debs, girls:
Dina Pöllänen 1./34 (48,49)
Kerttu Kuoppamäki 26./34 (34,96)
Debs, boys:
Max Sene 3./4 (29,77)
Novice B:
Maj Sundquist 14./35 (36,01)
Novice A:
Ellen Amper 11./30 (83,59 LO 29,11 VO 54,39)
Sana Weber 17./30 (75,85 LO 27,08 VO 48,77)
Roosa Siivikko 19./30 (74,62 LO 27,30 VO 47,28)

YLML/Mikkeli
12.-15.1.2017Gliss Open 2017
Cubs B:
Taimi Vallinoja 9./37 (16.57)
Eerika Mäki 32./37 (12,55)
Cubs A 2006:
Evi Forsman 12./16 (23,96)
Aino Silchenko 14./16 (21,96)
Springs B:
Lotta Vehniäinen 10./23 (21,54)
Eva Walden 14./23 (18,68)
Basic Novice A:
Ella Leimi 18./20 (24,20)
Annika Moilanen 19./20 (22,73)
Junior A, girls:
Alisa Valtonen 13./16 (79,68  LO 27,10 VO 52,58)
Junior A, boys:
Lucas Tiilikainen 2./2 (101,87 LO 39,75 VO 62,12)
YLTallinna/Viro
14.-15.1.2017SM-noviisit 2. vk.
Ellen Amper 20./42 (74,62 LO 28,72 VO 45,90)
Roosa Siivikko 27./42 (68,61 LO 25,69 VO 42,92)
Sana Weber 41./42 (LO 21,15)
YLRTL/Riihimäki
15.1.2017Aluemestaruuskilpailu
Tulokkaat:
Team Minique 1./10 (80,00)
Team Magnetique 6./10 (55,60)
Minorit:
Team Sympatique 1./8 (95,40)
Kans. juniorit:
Team Hysterique 1./4 (52,59)
Kans. seniorit:
Team Panique 1./5 (56,42)
Masters:
Team Antique 3./5 (40,39)
SM-noviisit:
Team Dynamique 3./7 (61,67)
SM-juniorit:
Team Mystique 3./7 (47,70)
SM-seniorit:
Team Unique 3./4 (57,02)
MLHSK
17.1.2017A-silmut 2. aluevalintakilpailu
Iida Mäki 18/25 (28,54)
Sea Laukontaus 23/25 (25,67)
Oona Kunnas 25/25 (19,65)
YLHTK
21.1.2017Kutsukilpailu
Tulokkaat:
Team Minique 1./7 (82,75)
Minorit:
Team Sympatique 1./4 (88,25)
Kans. juniorit
Team Hysterique 1./7 (80,50)
MLNTL/Klaukkala
22.1.2017Kansalliset noviisit ja debytantit 2. vk
Debytantit, pojat:
Max Sene 4/5 (32,00)
Debytantit, tytöt:
Dina Pöllänen 2/37 (49,58)
Kerttu Kuoppamäki 24/37 (36,21)
Sofia Teivainen 32/37 (31,58)
Noviisit, tytöt:
Maj Sundquist 7/34 (38,15)
YLJyTLS/Jyväskylä
22.1.2017Kutsukilpailu
Minit, pojat:
Kuura Könkkölä 3/5 (30,33)
Minit 2008, tytöt:
Elsa Kellokoski 15/24 (30,67)
Kiia Puputti 23/24 (25,33)
Vilma Saanisto 24/24 (24,00)
Minit 2007, tytöt:
Anni Leimi 5/18 (39,67) em: Lennokas akseli
Seela Järvinen 8/18 (36,33)
B-silmut:
Silja Kiilamo 5/16 (40,67) em: Vauhdikas esitys
Saara Marttila 6/16 (36,33)
YLEsJt/Espoonlahti
28.-29.1.2017Kansalliset seniorit ja juniorit 2. vk
Juniorit, tytöt:
Hanna Korhonen 3/25 (94,87: LO 33,51 VO 61,36)
YLLTL/Vierumäki
31.1.2017A-Silmut Aluemestaruuskilpailu/Piruetti Cup
Iida Mäki 9/23 (31,41)
Sea Laukontaus 15/23 (29,98)
YLHL/Pirkkola
31.1.2017Debytantit Aluemestaruuskilpailu/Piruetti Cup
Dina Pöllänen 2/26 (52,32)
Sofia Teivainen 17/26 (40,75)
Kerttu Kuoppamäki 23/26 (37,49)
YLHL/Pirkkola

 

Helmikuu 2017

AjankohtaKilpailu/osallistujat Hsk:staYL/JT/MLJärjestäjä/Paikka
3.-4.2.2017French Cup
Advanced novice:
Team Dynamique 1./3 (63,21)
Juniors:
Team Mystique 4./10 (137,56)
Seniors:
Team Unique 3./13 (193,76)
MLRouen/Ranska
3.-5.2.2017Froggie Cup IC
Cubs boys:
Kuura Könkkölä 4/6 (39,67)
Cubs girls:
Anni Leimi 3/31 (45,00)
Seela Järvinen 9/31 (43,33)
Taimi Vallinoja 20/31 (38,33)
Eerika Mäki 29/31 (30,33)
Springs B:
Ella Leimi 8/30 (46,00) em: Laadukkaat ja monipuoliset siirtymät
Saara Marttila 12/30 (43,67)
Aino Silchenko 20/30 (39,00)
Lotta Vehniäinen 22/30 (38,67)
Silja Kiilamo 25/30 (38,33)
Springs A:
Iida Mäki 6/20 (32,10)
Sea Laukontaus 15/20 (27,49)
Debutants A boys:
Max Sene 3/3 (30,43)
Debutants A girls:
Dina Pöllänen 2/22 (47,80)
Kerttu Kuoppamäki 11/22 (39,36)
Sofia Teivainen 19/22 (33,84)
Advanced novice:
Ellen Amper 5/21 (76,75: VO 49,05, LO 27,70)
Roosa Siivikko 11/21 (67,78: VO 43,13, LO 24,65)
Sana Weber 19/21 (61,44: VO 39,95, LO 21,49)
Junior B:
Hanna Korhonen 2/10 (VO 58,91)
Junior A men:
Lucas Tiilikainen 2/3 (106,66: VO 67,92, LO 38,74)
YLHSK/Pirkkola
4.2.2017Kutsukilpailu
Tulokkaat:
Team Magnetique 1./5 (74,00)
MLRNK/Raisio
8.2.2017

Kuukausikilpailu
Musiikkiluistelijat, Minit ja B-Silmut

YLMyllypuro
10.-12.2.2017Kansallisten sarjojen 2. kilpailu
Tulokkaat:
Team Minique 1./18 (83,2)
Team Magnetique 6./18 (69,0)
Minorit:
Team Sympatique 1./10 (37,52)
Kansalliset juniorit:
Team Hysterique 1./8 (49,17)
Kansalliset seniorit:
Team Panique 1./6 (59,27)
Masters:
Team Antique 2./6 (38,76)
MLTRT/Turku
11.2.2017B-Silmut 2. aluevalintakilpailu (lohko 1)
Ella Leimi 1/26 (52,00)
Saara Marttila 2/26 (49,33)
Evi Forsman 4/26 (48,33)
Annika Moilanen 7/26 (47,00) em: Monipuoliset siirtymät
Eva Walden 8/26 (46,33)
Lotta Vehniäinen 10/26 (44,67) em: Musiikin tulkinta
Silja Kiilamo 16/26 (39,67)
Aino Silchenko 17/26 (39,67)
YLTTK/Tikkurila
16.2.2017Minit 2. aluevalintakilpailu (lohko 2)
Minit, pojat:
Kuura Könkkölä 1./2 (39,67)
Minit 2008 ja nuor.
Elsa Kellokoski 7./10 (39,33) em: esiintyminen ja musiikin tulkinta
Linnea Lampinen 9./10 (36,67)
Vilma Saanisto 10./10 (31,33)
Minit 2007:
Seela Järvinen 5./13 (45,67) em: pyörivät piruetit
Anni Leimi 6./13 (45,33)
Taimi Vallinoja 7./13 (44,33)
Eerika Mäki 13./13 (30,67)
YLETK
18.-19.2.2017Kansalliset noviisit ja debytantit KF ja HF
KF: debytantit, pojat:

Max Sene 3./5 (32,57)
KF debytantit, tytöt:
Dina Pöllänen 5./24 (50,79)
HF noviisit:
Maj Sundquist 9./23 (40,24)
YLPTL/Porvoo
24.2.2017Yliveto Trophy 2017
A-silmut:
Iida Mäki 6/24 (34,97)
SM-noviisit:
Ellen Amper 4/18 (VO: 52,08)
Sana Weber 14/18 (VO: 44,08)
Kans. juniorit:
Hanna Korhonen 3/17 (65,20)
YLTTK/Tikkurila
24.-26.2.2017SM-seniorit, -juniorit ja noviisit SM2017
SM-noviisit:

Team Dynamique 1./12 (67,80)
SM-juniorit:
Team Mystique 4./11 (149,30 LO 59,56 VO 89,75)
SM-seniorit:
Team Unique 3./4 (203,34 LO 71,28 VO 132,06)
MLETK/Espoo Metro-Areena

 

Maaliskuu 2017

AjankohtaKilpailu/osallistujat Hsk:staYL/JT/MLJärjestäjä/Paikka
2.-5.3.2017PM2017
Junior men:
Lucas Tiilikainen 9/9 (83,62: LO 30,04 VO 53,58)
YLReykjavik/Islanti
4.-5.3.2017Kansalliset seniorit ja juniorit LK ja juniorit HF
Juniorit LK:

Hanna Korhonen 9/22 (97,63: LO 36,23 VO 61,40)
YLKouJT/Kouvola
5.3.2017Minit hopeafinaali
Minit 2008 ja nuoremmat:
Linnea Lampinen 4/17 (38,00)
Elsa Kellokoski 5/17 (35,00)
Kiia Puputti 14/17 (29,50)
Vilma Saanisto 16/17 (28,00)
Minit 2007:
Eerika Mäki 10/15 (36,00)
YLEsJt/Espoonlahti
4.3.2017SM-noviisit 1+1-kilpailu
Team Dynamique 1./7 (185,50)
MLHSK/Pirkkola
10.-11.3.2017MLJMM2017MLMissisauga / Kanada
11.-12.3.2017SM-noviisit SM2017 ja HF
HF:
Ellen Amper 5/23 (VO 52,60)
YLKoTa/Kotka
11.3.2017Minien aluemestaruuskilpailu
Minit 2007:

Seela Järvinen 11/16 (39,00) em: Hienosti pyörivä ja tyylikäs istumapiruetti
Anni Leimi 12/16 (39,00)
Taimi Vallinoja 13/16 (38,33)
Minit, pojat:
Kuura Könkkölä 2/3 (37,33)
YLHSK/Oulunkylä
16.-19.3.2017Tallink hotels Cup 2017
Cubs A:
Seela Järvinen 10/12 (21,73)
Anni Leimi 12/12 (17,99)
Cubs B:
Taimi Vallinoja 5/12 (19,51)
Eerika Mäki 10/12 (14,57)
Springs B:
Hanna Jäppinen 4/5 (17,89)
Basic novice A:
Iida Mäki 6/15 (32,32)
Sea Laukontaus 10/15 (28,07)
Basic novice B, girls:
Dina Pöllänen 1/10 (42,99)
Sofia Teivainen 3/10 (36,33)
Kerttu Kuoppamäki 4/10 (34,65)
Maj Sundquist 7/10 (31,63)
Basic novice B, boys:
Max Sene 1/2 (35,17)
Advanced novice:
Ellen Amper 6/15 (78,33: LO 27,97 VO 50,36)
Sana Weber 9/15 (73,93: LO 26,34 VO 47,59)
Roosa Siivikko 12/15 (69,29: LO 25,82 VO 43,47)
YLTallinna/Viro
17.3.2017B-Silmut Aluemestaruuskilpailu
Ella Leimi 1/24 (53,67)
Saara Marttila 8/24 (45,67) em: upea musiikkiin eläytyminen
Annika Moilanen 9/24 (45,00)
Lotta Vehniäinen 11/24 (42,33)
Eva Walden 15/24 (41,67)
Evi Forsman 18/24 (40,00)
YLEVT/Myyrmäki
17.3.2017B-silmut Hopeafinaali
Silja Kiilamo 7/25 (41,00)
YLEVT/Myyrmäki
17.-19.3.2017Spring Carnival 2017
Minit, tytöt:
Kiia Puputti 14/23 (35,00)
Linnea Lampinen 18/23 (33,67)
Vilma Saanisto 21/23 (30,67)
YLEVT/Myyrmäki
17.-19.3.2017Kansallisten sarjojen 3. kilpailu
Tulokkaat A:
Team Minique 1./20 (93,40)
Tulokkaat B:
Team Magnetique 1./14 (68,40)
Minorit:
Team Sympatique 6./20 (31,88)
Kansalliset juniorit:
Team Hysterique 3./16 (45,02)
Kansalliset seniorit:
Team Panique 1./10 (57,78)
Masters:
Team Antique 2./6 (39,55)
MLHTK/Espoo Metro Areena
25.3.2017Dudes OpenYLHSK/Hgin jäähallin harjoitushalli
29.3.-2.4.2017MM2017YL/JT/PLHelsinki/Hartwall-Areena

 

Huhtikuu 2017

AjankohtaKilpailu/osallistujat Hsk:staYL/JT/MLJärjestäjä/Paikka
7.-8.4.2017MLMM2017MLColorado Springs / USA