Suurenna tekstin kokoa Pienennä tekstin kokoa Tulostettava versio

 

Pinkkiheidiltä kisapuvut toiveiden mukaan sinun mitoillasi!

__________________________

Mukana tukemassa HSK:n yksinluistelua.

 

 

 

__________________________

 

 

Kausi 2017-2018

Kilpailukalenteri

Huhtikuu 2018

AjankohtaKilpailu / osallistujat Hsk:staYL/MLJärjestäjä / Paikka
6.-8.4.2018SM-seniorit, MM2018
Team Unique 4./25 (196,37: lo 71,20 vo 125,17)
MLTukholma/Ruotsi

 

Maaliskuu 2018

AjankohtaKilpailu / osallistujat Hsk:staYL/MLJärjestäjä / Paikka
3.-4.3.2018SM-noviisit, -juniorit ja -seniorit, SM2018
SM-noviisit

Team Dynamique 2./12 (56,60)
SM-juniorit:
Team Mystique 3./11 (151,24 lo 54,48 vo 96,76)
SM-seniorit:
Team Unique 3./4 (201,84; lo 70,56 vo 131,28)
MLHTK/Helsingin jäähalli
3.-4.3.2018Kutsukilpailu
Minit:
Kiia Puputti 8./18 (36,50)
Saara Panula 17./18 (27,75)
B-silmut:
Eerika Mäki 18./23 (33,25)
A-silmut:
Aino Silchenko 4./10 (33,19)
Anni Leimi 8./10 (29,13)
Aluedebytantit:
Hanna Jäppinen 6./8 (33,75)
Iris Zhang 8./8 (24,25)
Debytantit:
Evi Forsman 9./10 (39,13)
Annika Moilanen 10./10 (28,26)
Noviisit:
Ella Toivari 2./21 (45,11)
Ella Leimi 10./21 (34,22)
Juniorit:
Hanna Korhonen 1./11 (VO 70,91)
Alisa Valtonen 7./11 (VO 49,70)
SM-juniorit:
Lucas Tiilikainen 2./2 (VO 59,90)
YLKeLS/Kerava
8.3.2018Minit, aluemestaruuskilpailu
Minit 2009 ja nuor:

Sara Kallijärvi 7./16 (38,33)
YLEsJt/Leppävaara
10.-11.3.2018Debytantit ja Noviisit, kultafinaali
Noviisit, pojat:

Max Sene 1./2 (41,34) 
YLETK/Espoonlahti
10.-11.3.2018Debytantit ja Noviisit, hopeafinaali
Noviisit, tytöt:
Silja Kiilamo 14./21 (38,85)
Ella Toivari (WD)
YLETK/Espoonlahti
15.-17.3.2018SM-juniorit, JMM2018MLZagreb/Kroatia
15.-18.3.2018Tallink Hotels Cup 2018
Cubs A:
Seela Järvinen 12./18 (25,93)
Anni Leimi 13./18 (24,57)
Cubs B:
Sara Kallijärvi 15./28 (17,52)
Basic novice A:
Aino Silchenko 5./15 (31,43)
Basic novice B:
Eva Walden 1./8 (32,76)
Nia Nieminen 4./8 (29,75)
Advanced novice, boys:
Max Sene 4./5 (67,95; Lo 24,66, Vo 43,29)
Advanced novice, girls:
Sofia Teivainen 12./27 (73,66; Lo 26,86/Vo 46,80)
Roosa Siivikko 15./27 (72,17; Lo 25,13/Vo 47,04)
Sea Laukontaus 17./27 (69,73; Lo 23,92/Vo 45,81)
Kerttu Kuoppamäki 20./27 (66,83; Lo 24,13/  Vo 42,70)
Sana Weber WD
YLTallinna/Viro
16.3.2018B-Silmut, Hopeafinaali
Eerika Mäki 15./18 (32,0)
YLEVT/Myyrmäki
17.-18.3.2018Kansalliset sarjat, 3. kilpailu
Tulokkaat:

Team Magnetique
Team Minique
Minorit:
Team Sympatique
Juniorit:
Team Hysterique
Seniorit:
Team Panique
Masters:
Team Chaotique
Aikuiset:
Team Antique
MLVG-62/Naantali
18.3.2018Minit, hopeafinaali
Minit 2009 ja nuor:
Kiia Puputti 4./9 (43,5)
Saara Panula 7./9 (37,0) Erityismaininta:"ihana musiikkiin luistelu"
Minit 2008:
Petra Kuosa WD
YLMTK/Vuosaari
19.-25.3.2018SM-seniorit, MM2018YLMilano/Italia
24.-25.3.2018SM-noviisit, SM2018YLTapTL/Tampere
24.-25.3.2018SM-noviisit, hopeafinaali
Ellen Amper WD
YLTapTL/Tampere

 

Helmikuu 2018

AjankohtaKilpailu / osallistujat Hsk:staML/YLJärjestäjä / Paikka
2.-4.2.2018French Cup
Novice:
Team Dynamique 1./3 (61,67)
Seniors:
Team Unique 2./10 (203,44: lo 73,44 vo 130,00)
MLRouen/Ranska
2.-4.2.2018

Helmipiruetit
A-silmut:
Aino Silchenko 4./12 (32,17)
Seela Järvinen 6./12 (30,21)
Debytantit:
Annika Moilanen 8./8 (33,15)
Noviisit:
Ella Toivari 1./20 (50,17)
Eva Walden 6./20 (41,61)
Iida Mäki 7./20 (40,75)
Silja Kiilamo 9./20 (38,44)
Nia Nieminen 11./20 (38,04)
Lotta Vehniäinen 18./20 (30,86)
SM-noviisit:
Kerttu Kuoppamäki 8./11 72,16 (Lo 24,18 Vo 47,98)
Sofia Teivainen 9./11 70,49 (Lo 24,65 Vo 45,84)
Juniorit:
Alisa Valtonen 4./4 73,68 (Lo 29,90 Vo 43,78)

YLJoka/Joensuu
3.2.2018Muodostelmaluistelun kutsukilpailu
Tulokkaat:
Team Magnetique 1./5 (76,25)
Juniorit:
Team Hysterique 1./8 (84,25)
MLHL/Helsingin jäähalli
3.-4.2.2018SM-noviisit, -juniorit ja -seniorit, PM2018YLStll/Rovaniemi
7.2.2018Kuukausikilpailu
Musiikkiluistelijat, Minit, B-Silmut, Aluenoviisit, Aluedebytantit
YLHSK/Myllypuro
10.11.2018Kutsukilpailu
SM-noviisit:
Team Dynamique
Seniorit:
Team Panique
MLEVT/Trio-Areena
10.-11.2.2018SM-juniorit, 3. vk
SM-juniorit:
Team Mystique 3./5 (159,73: lo 59,50 vo 100,53)
MLEVT (lo)/HSK (vo) / Trio-Areena
11.2.2018Minorit, debytantit (lohko III) ja noviisipojat, 2. vk
Minorit:
Team Sympatique 2./7 (32,59)
Debytantit:
Sea Laukontaus 20./37 (40,61)
Evi Forsman 22./37 (39,86)
Annika Moilanen 34./37 (34,17)
Noviisit, pojat:
Max Sene 2./2 (33,95)
ML,YLHSK/Trio-Areena
11.2.2018Minit, 2. aluevalintakilpailu (Lohko 1)
Minit 2009:
Sara Kallijärvi 3./14 (40,67) Erityismaininta: "Upeat liukuasennot"
Kiia Puputti 8./14 (34,67)
Saara Panula 14./15 (26,33)
Minit 2008:
Petra Kuosa 9./10 (33,33)
YLKaTa
17.2.2018Tulokkaat ja Noviisit, 2. vk (Lohko 1)
ML tulokkaat:
Team Minique 1./10 (87,00)
Team Magnetique 3./10 (73,00)
YL noviisit:
Silja Kiilamo 10./40 (39,39)
Eva Walden 13./40 (38,94)
Iida Mäki 17./40 (37,72)
Nia Nieminen 21./40 (35,65)
Ella Leimi 24./40 (35,03)
ML,YLHSK/Pirkkola
20.2.2018

Debytantit ja Noviisit, aluemestaruuskilpailu
Debytantit:
Sea Laukontaus 11./21 (42,79)
Annika Moilanen 18./21 (38,05)
Noviisit, tytöt:
Iida Mäki 4./22 (43,48)
Silja Kiilamo 9./22 (37,24)
Nia Nieminen 11./22 (36,90)
Ella Leimi 20./22 (28,95)
Noviisit, pojat:
Max Sene 1./1 (38,28)

YLHL
21.2.2018A-Silmut, aluemestaruuskilpailu
A-silmut 2007 ja nuoremmat:
Anni Leimi  8./15 (28,17)
Seela Järvinen 11./15 (26,43 )
A-silmut 2006:
Aino Silchenko 5./11 (29,54)
YLHTK/Oulunkylä
24.-25.2.2018

Juniorit ja Seniorit, loppukilpailu
Juniorit

Juniorit, tytöt:
Hanna Korhonen 1./22 (104,06: LO 35,93 & VO 68,13)

YLRTL/Riihimäki

 

Syyskuu 2017

AjankohtaKilpailu / osallistujat Hsk:staML/YLJärjestäjä / Paikka
6.9.2017

Ohjelmakatselmus/Kuukausikilpailu
B-Silmut, Minit, Aluedebytantit, musiikkiluistelijat

YLHSK/Myllypuro
8.-10.9.2017Silver Skate
Debs A:
Sea Laukontaus 14./20 (37,80)
Novice A:
Ellen Amper 3./24 (83,22: lo 29,59 vo 53,63)
Roosa Siivikko 8./24 (73,28: lo 26,09 vo 47,19)
Sofia Teivainen 16./24 (68,51: lo 25,47 vo 43,04)
Sana Weber 19./24 (66,53: lo 22,42 vo 44,11)
Kerttu Kuoppamäki 23./24 (65,58: lo 22,02 vo 43,56)
Junior B:
Hanna Korhonen 3./12 (88,14: lo 33,98 vo 54,16)
YLKuTa/Kuopio
16.-17.9.2017Koovee Cup 2017
Novice A 2002-2003:
Ellen Amper 2./21 (84,14: lo 30,79 vo 53,35)
Roosa Siivikko 17./21 (68,73: lo 24,74 vo 43,99)
Sana Weber 18./21 (67,99: lo 24,42 vo 43,57)
Novice A 2004-:
Kerttu Kuoppamäki 23./23 (53,18: lo 18,84 vo 34,34)
YLKoovee/Tampere
22.-24.9.2017Aktia Trophy 2017
Springs B:
Linnea Lampinen 25./25 (26,00)
Springs A:
Aino Silchenko 21./32 (25,13)
Anni Leimi 24./32 (24,86)
Debs A (2004-2005):
Sea Laukontaus 18./34 (38,36)
Annika Moilanen 32./34 (27,75)
Adv. Novice:
Ellen Amper 4/36 (75,13: lo 28,18 vo 46,95)
Sofia Teivainen 12/36 (69,24: lo 27,25 vo 41,99)
YLEVT/Myyrmäki
23.-24.9.2017Tikkurila Trophy 2017
Minit 2009:
Sara Kallijärvi 4./14 (40,33)
Kiia Puputti 5./14 (39,33)
Minit 2008:
Petra Kuosa 14./18 (24,67)
Vilma Saanisto 17./18 (22,67)
Aluedebytantit:
Hanna Jäppinen 5./6 (34,00)
B-silmut 2007:
Eerika Mäki 21./21 (25,67)
Kans. noviisit:
Ella Toivari 2./21 (41,60)
Silja Kiilamo 14./21 (31,25)
Lotta Vehniäinen 15./21 (30,78)
Eva Walden 16./21 (30,17)
Ella Leimi 18./21 (28,48)
Nia Nieminen 21./21 (27,29)
YLTTK/Tikkurila
30.9.-1.10.2017

Helsinki Trophy
Cubs 2009:
Kiia Puputti 12./26 (30,00)
Saara Panula 25./26 (23,67)
Springs A:
Seela Järvinen 16./33 (24,95)
Aino Silchenko 22./33 (21,91)
Debs B:
Hanna Jäppinen 3./4 (39,00)
Debs A:
Iida Mäki 11./39 (42,83)
Evi Forsman 21./39 (36,55)
Novice B:
Ella Toivari 2./32 (47,11)
Silja Kiilamo 18./32 (32,42)
Adv. Novice:
Sana Weber 20./34 (64,90: LO 24,04 VO 40,86)
Roosa Siivikko 21./34 (64,70: LO 23,14 VO 41,56)
Junior B:
Hanna Korhonen 1./28 (103,44: LO 39,13 VO 64,31)

YLHL/Pirkkola
30.9.-1.10.2017ISU-Kutsukilpailu
SM-noviisit:
Sofia Teivainen 16/26(70,08; lo 27,48 vo 42,60)
Kerttu Kuoppamäki 25/26( 60,15; lo 23,05 vo 37,10)
Noviisit:
Eva Walden 13./19 (30,10)
Lotta Vehniäinen 16./19 (28,09)
Debytantit:
Ella Leimi 20./21 (30,56)
Annika Moilanen 21./21 (29,55)
Silmu A:
Anni Leimi 9./15 (23,86)
YLJTL/Järvenpää

 

Lokakuu 2017

AjankohtaKilpailu / osallistujat Hsk:staML/YLJärjestäjä / Paikka
6.-8.10.2017Finlandia Trophy
Synchroniced skating Seniors:
Team Unique 4./6 (lo 62,55)
YL, PL, ML, JTStll/Espoo
11.10.2017Kuukausikilpailu
A-Silmut, Noviisit, Debytantit, Juniorit, SM-Noviisit, SM-Juniorit
YLHSK/Myllypuro
12.-13.10.2017

Haabersti Cup
Basic novice A:
Evi Forsman 7./12 (30,03)
Aino Silchenko 10./12 (26.20)
Seela Järvinen 11./12 (23,40)
Anni Leimi 12./12 (21,33)
Adv. novice:
Ellen Amper 4./19 79,42 (lo 30,72; vo48,70)
Sofia Teivainen 8./19  72,98 (lo 27,08; vo 45,90)
Sana Weber 14./19 69,97 (lo 25,96; vo 44,01)
Roosa Siivikko 15./19 69,91(lo 25,11; vo 44,80)
Kerttu Kuoppamäki 17./19 65,41(lo 24,18; vo 41,29)

YLTallinna / Viro
14.-15.10.2017SM-noviisit (pojat), SM-juniorit ja SM-seniorit, 1. vkYLKooKoo/Kuusankoski
17.10.2017Tähtisarjojen kutsukilpailu
Minit 2009:
Sara Kallijärvi 3./9 (40,00)
Saara Panula 6./9 (36,00)
Minit 2008:
Vilma Saanisto 4./5 (26,33)
B-silmut 2008 ja nuoremmat:
Eerika Mäki 11./12 (31,00)
YLHTK/Paloheinä
21.-22.10.2017Juniorit ja Seniorit (lohko 3), 1. vk
Juniorit:
Hanna Korhonen 2./29 (99,00: lo 33,81 vo 65,19)
Alisa Valtonen 25./29 (70,84: lo 26,81 vo 44,03)
YLKeLS/Kerava
28.10.2017B-silmut, 1. aluevalintakilpailu
Tytöt:
Eerika Mäki 20./23 (29,67)
YLHSK/Oulunkylä
28.-29.10.2017SM-noviisit (tytöt, lohko 2), 1. vk
Ellen Amper 12./42(80,77: lo 29,36 vo 51,41)
Sana Weber 26./42 (71,68:lo 27,05 vo 44,63)
Sofia Teivainen FNR (lo 25,38)
Kerttu Kuoppamäki FNR (lo 21,08)
YLEsJt / Tapiola

 

Marraskuu 2017

AjankohtaKilpailu / osallistujat Hsk:staML/YLJärjestäjä / Paikka
3.-5.11.2017Promocup 2017
Minit:
Linnea Lampinen 22. /31 (30,50)
Petra Kuosa 24. /31 (29,67)
Saara Panula 14. /17 (29,00)
A-silmut:
Aino Silchenko 11. /26 (26,90)
Anni Leimi 19. /26 (23,09)
Debytantit 2006:
Evi Forsman 10./13 (34,75) 
Debytantit 2004-2005:
Sea Laukontaus 14. /21 (34,25)
Noviisit:
Ella Leimi 16. /30 (28,94)
Eva Walden 17. /30 (28,81)
Nia Nieminen 19. /30 (28,33)
Juniorit:
Hanna Korhonen 1. /15 (94,09: lo 34,30; vo 59,79)
YLSalPa/Salo
4.-5.11.2017SM-noviisit, -juniorit ja -seniorit, 1. vk
SM-noviisit:
Team Dynamique 2./9 (50,21)
SM-juniorit:
Team Mystique 4./11 (141,94; lo 54,73 vo 87,21)
SM-seniorit:
Team Unique 3./4 (187,83; lo 69,65 vo 118,18)
MLKaari/Turku
11.11.2017Aluesarjojen kutsukilpailu
Aluedebytantit:
Hanna Jäppinen 4./4 (31,33)
YLOTK/Pirkkola
12.11.2017Minorit, Debytantit ja Noviisit pojat (lohko 3), 1. vk
Debytantit:
Sea Laukontaus 12./32 (39,81)
Evi Forsman 19./32 (37,73)
Annika Moilanen 32./32 (30,13)
Noviisit, pojat:
Max Sene 2./2 (31,97)
Minorit:
Team Sympatique 1./7 (92,60)
ML, YLTapTL/Tampere
12.11.2017Tulokkaiden kutsukilpailu
Team Minique 1./5 (79,00)
MLTapTL
16.11.2017

Minit (lohko 1), 1. aluevalintakilpailu
Minit 2009 ja nuoremmat:
Kiia Puputti 5./14 (38,67) Em. Laadukas istumapiruetti
Sara Kallijärvi 7./14 (37,00)
Saara Panula 13./14 (26,00)
Minit 2008:
Linnea Lampinen 7./11 (38,00)
Petra Kuosa 10./11 (30,33) Em. Reipas musiikkiin luistelu

YLETK/Espoonlahti
18.-19.11.2017SM-juniorit ja -seniorit, 2. vk
SM-juniorit, pojat:
Lucas Tiilikainen 5./5 (93,24: lo 28,16 vo 65,08)
YLPTL/Porvoo
18.-19.11.2017

Wasa Cup
B-silmut:
Eerika Mäki 10./13 (33,75)
A-silmut:
Seela Järvinen 5./9 (27,84)
Aino Silchenko 6./9 (27,75)
Anni Leimi 7./9 (27,13)
Debytantit:
Annika Moilanen 6./9 (33,95)
Noviisit, pojat:
Max Sene 1./1 (35,99)
Noviisit, tytöt:
Iida Mäki 2./18 (39,78)
Ella Toivari 3./18 (39,63)
Silja Kiilamo 5./18 (38,61)
Lotta Vehniäinen 17./18 (27,03)
Juniorit:
Alisa Valtonen  6. /11 (69,66: lo 22,60 vo 47,06)

YLVLK/Vaasa
25.-26.11.2017Santa Claus 2017
Noviisit, pojat:
Max Sene 1./1 (36,89)
Noviisit, tytöt 2005:
Nia Nieminen 11./39 (34,68)
Iida Mäki 16./39 (32,83)
Eva Walden 20./39 (30,04)
Ella Leimi 31./39 (26,74)
Silja Kiilamo 33./39 (26,26)
Lotta Vehniäinen 37./39 (22,69)
Noviisit, tytöt 2003:
Ella Toivari 4./39 (41,00)
YLVarala-Tiimi/Tampere
26.11.2017Kutsukilpailu
Minorit:
Team Sympatique 1./14 (96,00)
MLEVT/Trio-Areena
26.11.2017Kans. juniorit, seniorit, Aikuiset ja Masters, 1. kilpailu
Juniorit:
Team Hysterique 1./8 (43,82)
Seniorit:
Team Panique 1./6 (52,81)
Aikuiset:
Team Antique 1./10 (74,00)
Masters:
Team Chaotique 1./6 (40,17)
MLLTL/Lahti
25.-26.11.2017Skate Espoo
Minit 2009 ja nuor:
Sara Kallijärvi 2./17 (40,33)
Kiia Puputti 5./17 (37,67)
B-silmut:
Eerika Mäki 18./19 (15,91)
A-silmut:
Anni Leimi 18./20 (24,29)
Seela Järvinen 19./20 (24,07)
Debytantit:
Evi Forsman 7./15 (41,60)
Sea Laukontaus 13./15 (37,30)
SM-noviisit:
Sofia Teivainen 19./20 ( 66,00: lo 22,53 vo 43,47)
Kerttu Kuoppamäki 20./20 (64,25: lo 23,19 vo 41,06)
Juniorit:
Hanna Korhonen 1./14 (102,09: lo 36,02 vo 66,07)
Alisa Valtonen WD (lo 27.78)
YLEsjt, ETK/Tapiola
29.11.2017

Tähtisarjojen kutsukilpailu
Minit 2009 ja nuoremmat:
Kiia Puputti 1./11 (39,00)
Sara Kallijärvi 6./11 (34,00)
Saara Panula 10./11 (27,00)
Minit 2008:
Linnea Lampinen 3./5 (39,67)
Petra Kuosa 4./5 (35,00)
B-Silmut:
Eerika Mäki 7./7 (33,00)
Aluedebytantit:
Hanna Jäppinen 2./3 (38,00)

YLHSK/Myllypuro

Joulukuu 2017

AjankohtaKilpailu / osallistujat Hsk:staML/YLJärjestäjä / Paikka
1.-2.12.2017Tähtisarjojen kutsukilpailu
Minit:
Linnea Lampinen 13./27 (39,00)
Sara Kallijärvi 14./27 (38,67)
Kiia Puputti 17./27 (36,67)
Petra Kuosa 21./27 (33,67)
Saara Panula 27./27 (29,00)
Aluedebytantit:
Hanna Jäppinen 2./5 (41,00)
YLTL/Tuusula
2.12.2017Tulokkaat ja Noviisit (lohko 1), 1. vk
Noviisit, tytöt:
Ella Toivari 5./44 (41,58)
Ella Leimi 24./44 (34,70)
Eva Walden 27./44 (33,16)
Silja Kiilamo 32./44 (30,85)
Nia Nieminen 34./44 (30,38)
Iida Mäki 35./44 (29,98)
Tulokkaat:
Team Magnetique 2./10 (79,00)
Team Minique 3./10 (77,50)
ML, YLKKJT/Kouvola
5.12.2017A-Silmut, 1. aluevalintakilpailu
2007 synt. ja nuoremmat:
Seela Järvinen 9./15 (26,45)
Anni Leimi 11./15 ( 25,22 )
2006 synt:
Aino Silchenko 10./13 (26,08)
YLHTK/Paloheinä
9.-10.12.2017SM-noviisit, -juniorit ja -seniorit, 2. vk
SM-noviisit:
Team Dynamique 1./9 (58,51)
SM-juniorit:
Team Mystique 4./11 (141,38: lo 49,92 vo 91,46)
SM-seniorit:
Team Unique 2./4 (192,11: lo 71,45 vo 120,66)
MLJyTLS/Jyväskylä
16.-17.12.2017SM-seniorit ja SM-juniorit, SM2018
SM-juniorit, pojat:

Lucas Tiilikainen 4./5 (99,59: LO 36,39, VO 63,20)
YLHL/Trio-Areena
16.-17.12.2017

Reval Skate Open
Adv. Novice, boys:
Max Sene  4./4 (59.47: LO 23,05, VO 36,42)
Adv. Novice, girls:
Ellen Amper 2./9 (73,40:LO 28,07, VO 45,33)
Sofia Teivainen 4./9 (71,27: LO 27,00, VO44,27) 
Roosa Siivikko 6./9(66,43:LO 24,95, VO 41,48)
Kerttu Kuoppamäki 8./9 (63,30: LO24,82, VO38,48)

YLTallinna/Viro
18.12.2017SM-noviisit, 1+1-kilpailu
Team Dynamique
MLHSK/Pirkkola

 

Tammikuu 2018

AjankohtaKilpailu / osallistujat Hsk:staML/YLJärjestäjä / Paikka
5.-7.1.2018

Froggie Cup 2018
Cubs, girls:
Sara Kallijärvi 6. /24 (39,00)
Kiia Puputti 12. /24 (36,67)
Saara Panula 19. /24 (30,33)
Linnea Lampinen 20. /24 (28,67)
Petra Kuosa 24. /24 (24,00)
Springs B, girls:
Eerika Mäki 13./20 (34,33)
Springs A, girls:
Seela Järvinen 10./25 (28,49)
Aino Silchenko 16./25 (26,19)
Anni Leimi 17./25 (26,08)
Debutants A, girls (1.7.2005-31.12.2007)
Evi Forsman 28. /32 (35,90)
Debutants A, girls (1.7.2004-30.6.2005)
Sea Laukontaus 16. /30 (37,90)
Annika Moilanen 30. /30 (30,33)
Novice B, girls:
Iida Mäki 2./30 (43,82)
Eva Walden 7./30 (39,19)
Nia Nieminen 11./30 (38,20)
Ella Leimi 14./30 (36,07)
Silja Kiilamo 17./30 (33,36)
Lotta Vehniäinen 24./30 (29,76)
Advanced Novice, boys:
Max Sene 3. /3 (55,82: lo 20,79  vo 35,03)
Advanced Novice, girls:
Ellen Amper 5. /17 (80,02: lo 30,26 vo 49,95)
Sofia Teivainen 10. /17 (70,86: lo 25,89 vo 44,97)
Junior B, Ladies:
Hanna Korhonen 1./16 (95,11: lo 34,13 vo 60,98)
Alisa Valtonen 16./16 (67,85: lo 25,62 vo 42,23)

YLHSK/Pirkkola
6.1.2018Loppi-Ice
SM-juniorit:
Team Mystique
MLVG-62/Naantali
11.1.2018A-Silmut, 2. aluevalintakilpailu
Aino Silchenko 11./28 (29,09)
Seela Järvinen 14./28 (28,09 )
Anni Leimi 20./28 (24,42)
YLETK/Espoonlahti
11.-14.1.2018

Gliss Open 2018
Cubs B:
Sara Kallijärvi 14./41 (19,08)
Kiia Puputti 32./41 (14,68)
Novice B:
Silja Kiilamo 2./22 (32,03)
Ella Leimi 3./22 (31,53)
Iida Mäki 4./22 (31,25)
Basic novice A:
Evi Forsman 12./21 (29,00)
Basic novice B:
Sea Laukontaus 11./25 (31,77)
Adv. novice, girls:
Roosa Siivikko 9./18 (70,42: lo 24,63, vo 45,79)
Adv. novice, boys:
Max Sene 4./5 (69,13: 26,73, vo 42,40)
Junior A, girls:
Hanna Korhonen  6./27 (100,65: lo 34,50, vo 66,15)
Alisa Aaltonen  26./27 (74,55: lo26,97, vo 47,58) 

YLTallinna / Viro
13.1.2018

Aluemestaruuskilpailu
Tulokkaat:
Team Minique 3./9 (67,60)
Team Magnetique 7./9 (56,00)
Minorit:
Team Sympatique 2./8 (89,00)
SM-noviisit:
Team Dynamique 1./7 (59,36)
Juniorit:
Team Hysterique 1./5 (40,84)
Seniorit:
Team Panique 1./5 (47,78)
Aikuiset:
Team Antique 1./6 (70,40)
Masters:
Team Chaotique 3./5 (42,75)

MLEsJt/Metro-Areena
13.-14.1.2018SM-noviisit (lohko 2), 2. vk
Sofia Teivainen 27./37 (65,97; lo 25,74, vo 40,23)
Kerttu Kuoppamäki FNR (lo21,93)
YLLTL
19.1.2018B-Silmut, 2. aluevalintakilpailu
Eerika Mäki 21./23 ( 26,00 )
YLHL
19.-21.1.2018Neuchâtel Trophy
Juniors:
Team Mystique 2./8 (152,60: lo 53,80 vo 98,80)
Seniors:
Team Unique 2./8 (186,57: lo 71,60 vo 114,97)
MLNeuchâtel/Sveitsi
20.1.2018Kans. juniorit, seniorit, Aikuiset ja Masters, 2. kilpailu
Juniorit:
Team Hysterique 1./8 (47,55)
Seniorit:
Team Panique 1./6 (54,59)
Aikuiset:
Team Antique 3./10 (70,80)
Masters:
Team Chaotique 2./8 (40,78)
MLSaiML
20.-21.1.2018Juna Cup
Pattern Dance Bronze:
Sanna Nygren-Ilppo Greis 1./1 (10,75)
Free Dance Bronze:
Sanna Nygren-Ilppo Greis 1./1 (18,00)
Adult Pair Artistic Skating:
Sanna Nygren-Ilppo Greis 3./3 (8,66)
PLViro
27.1.2018Muodostelmaluistelun kutsukilpailu
Tulokkaat:
Team Magnetique
Team Minique
Minorit:
Team Sympatique
MLJTL/Järvenpää
27.-28.1.2018Juniorit ja Seniorit (lohko 3), 2. vk
Juniorit:
Alisa Valtonen 13. /23 (76,83: lo 29,56  vo 47,27)
YLOLK/Oulu