Suurenna tekstin kokoa Pienennä tekstin kokoa Tulostettava versio

Kausi 2018-2019


HSK:n järjestämät kilpailut 2018-2019:

ML SM-sarjojen 1. valintakilpailu 27.-28.10.2018, Espoon Metro Areena

YL Froggie Cup IC 2019 / 1.-3.2.2019

Minien Hopeafinaali maaliskuussa 2019

Huom! Emme järjestä ML Preseason -tapahtumaa kaudella 2018-19 Pirkkolan jäähallin sulkeutumisen vuoksi.

Kilpailukalenteri

Syyskuu 2018

Ajankohta
Kilpailu / osallistujat Hsk:sta
YL/ML
Järjestäjä / Paikka
5.9.2018Kuukausikilpailu/ohjelmakatselmus tähtisarjoilleYLHSK
14.-16.9.2018

HTL Cup 2018
Springs A:
Anni Leimi 4./19 (29,05)
Hilda Ruotsalainen 15./19 (22,05)
Debutants A:
Aino Silchenko 8./30 (42,23)
Silja Kiilamo 10./30 (40,81)
Eva Walden 24./30 (33,36)
Novice A:
Sana Weber 26./34 (66,06; Lo 25,16, Vo 40,90)
Kerttu Kuoppamäki 28./34 (65,41; Lo 25,06, Vo 40,35)
Sea Laukontaus 34./34 (59,50; Lo 17,53, Vo 41,97)
Novice B:
Ella Leimi 8./25 (36,82)
Nia Nieminen 15./25 (30,39)
Junior B:
Roosa Siivikko 8./20 (85,53; LO: 30,84, VO: 54,69)

YLHTL/Metritiski Arena
21.-23.9.2018

Silver Skate 2018
Adv. novice, girls:

Ellen Amper 5./21 (78,07; Lo 28,68, Vo 49,39)
Sofia Teivainen 13./21 (69,69; Lo 26,18, Vo 43,51)
Emma Airisto 21./21 (59,56; Lo 23,16, Vo 36,40)
Adv. novice, boys:
Max Sene 2./3 (64,86; Lo 19,82, Vo 45,04)
Debs A, girls:
Evi Forsman 5./33 (46,82)
Aino Silchenko 20./33 (36,90)
Eva Walden 24./33 (34,89)
Novice B, girls/2003-2005:
Nia Nieminen 6./44 (40,06)
Annika Moilanen 20./44 (34,01)
Emilia Karmi 25./44 (32,13)
Novice B, girls/2005-:
Ella Leimi 3./39 (40,34)

YLKuTa/Kuopio
21.-23.9.2018

Aktia Trophy 2018
Minit:
Saara Panula 4./18 (41,33)
Iris Käyhty 5./18 (39,33) Em. kaunis risti-ikkunapiruetti
B-Silmut:
​Kiia Puputti 4./9 (37,67)
Sara Kallijärvi 7./9 (33,33)

YLEVT/Myyrmäki
28.-30.9.2018

IC Crystal Cup
Senior B, Ladies:
Hanna Korhonen
Junior A, men:
Lucas Tiilikainen
Junior B, Ladies (2003-2004):
Roosa Siivikko
Debs A:
Iida Mäki
Novice B:
Emilia Karmi
Springs A:
Seela Järvinen

YLML/Mikkeli
29.-30.9.2018

Järvenpää Trophy, SM-Noviisien vk.

SM-Noviisit, tytöt:
Emma Airisto
Ellen Amper
Kerttu Kuoppamäki
Sea Laukontaus
Sofia Teivainen
Sana Weber
SM-Noviisit, pojat:
Max Sene

YLJTL/Järvenpää

 

Lokakuu 2018

Ajankohta
Kilpailu / osallistujat Hsk:sta
YL/ML
Järjestäjä / Paikka
5.-7.10.2018Finlandia Trophy
Team Unique
YL, MLStll/Espoo
10.10.2018KuukausikilpailuYLHSK/Myllypuron jäähalli
13.-14.10.2018SM-seniorit, SM-juniorit 1. vk YLKoovee/Tampere
19.-21.10.2018

Gliss Extra 2018
Junior A:
Intermediate Novice:
Basic Novice:

YLTallinna/Viro
20.-21.10.2018SM-Noviisit 1. lk, pojat (L1)YLETK
27.-28.10.2018Tikkurila Trophy
Springs A:
Seela Järvinen
Anni Leimi
Hilda Ruotsalainen
Springs B:
Sara Kallijärvi
Kiia Puputti
Adele Tynys
Novice B:
Emilia Karmi
Ella Leimi
Annika Moilanen
Nia Nieminen
Junior B:
Roosa Siivikko
YlTTK/Tikkurila Trio Areena
27.-28.10.2018SM-noviisit, debytantit 1. lk, tytöt (L3)YLEsJt/Tapiolan harjoitusjäähalli, Urheilupuistontie 3
27.-28.10.2018SM-seniorit, SM-juniorit, SM-noviisit 1. vkMLHSK/Espoo Metro Areena, Urheilupuistontie 3

 

Marraskuu 2018

AjankohtaKilpailu / osallistujat Hsk:staYL/MLJärjestäjä / Paikka
7.11.2018KuukausikilpailuYLHSK
16.11.2018

B-Silmut, syksyn valintakilpailu (L2)

YLETK/Espoonlahden Forum-jäähalli
17.11.2018Minit, syksyn valintakilpailu (L1)
Minit 2009
Minit 2010-
YLTTK
17.-18.11.2018SM-seniorit, SM-juniorit 2. vkYLEVT / Myyrmäki
25.11.2018A-Silmut, syksyn valintakilpailuYLKaTa
24.-25.11.2018Seniorit, juniorit, noviisit 1. lk (L3)
Noviisit, minorit, tulokkaat 1. lk (L3)
YL,
ML
LTL/Lahti

 

Joulukuu 2018

Ajankohta
Kilpailu / osallistujat Hsk:sta
YL/ML
Järjestäjä / Paikka
1.12.2018Masters, aikuiset, seniorit, juniorit 1. lk (L5,6)MLSaiML / Lappeenranta
1.-2.12.2018IC-kilpailu: DebytantitYLVarala/Tampere
8.-9.12.2018SM-seniorit, SM-juniorit, SM-noviisit 2. vkMLTapTL / Tampere
15.-16.12.2018SM-seniorit, SM-juniorit SM2019YLKKJT / Kouvola

 

Tammikuu 2019

Ajankohta
Kilpailu / osallistujat Hsk:sta
YL/ML
Järjestäjä / Paikka
5.-6.1.2019SM-Noviisit, pojat 2. lk. (L1)YLNTL 
12.1.2019AM2019MLHTK / Espoo
12.-13.1.2019SM-noviisit, debytantit, noviisit (tytöt) 2. lk (L3)YLHTK
19.-20.1.2019Seniorit, juniorit 2. lk (L3)
Noviisit, minorit, tulokkaat 2. lk (L3)
YL,
ML
TTK / Tikkurila
26. tai 27.1.2019A-Silmut, kevään valintakilpailuYLETK

 

Helmikuu 2019

Ajankohta
Kilpailu / osallistujat Hsk:sta
YL/ML
Järjestäjä / Paikka
1.-3.2.2019Froggie Cup IC 2019YLHSK
9.-10.2.2019Masters, aikuiset, seniorit, juniorit 2. lk (L5,6)MLLTL / Lahti
7.-10.2.2019Nordics 2019YLRuotsi
9.-10.2.2019SM-juniorit 3. vkMLLTL / Lahti

 

Maaliskuu 2019

Ajankohta
Kilpailu / osallistujat Hsk:sta
YL/ML
Järjestäjä / Paikka
1.3.2019SM-Noviisit, aluemestaruuskilpailuYLTTK
2.-3.3.2019SM-seniorit, SM-juniorit, SM-noviisit SM2019MLVG-62
9.-10.3.2019Masters, aikuiset, seniorit, juniorit, noviisit, minorit LKMLEVT
15.-16.3.2019SM-juniorit MM2019MLNeuchâtel / Sveitsi
16.-17.3.2019Noviisit, debytantit KFYLSaTu / Savonlinna
16.-17.3.2019Noviisit, debytantit HFYLSaTu / Savonlinna
18.-24.3.2019MM2019YL, JT, PLSaitama City / Japani
23.-24.3.2019SM-noviisit SM2019YLPTL / Porvoo
23.-24.3.2019SM-noviisit HFYLPTL / Porvoo
30.-31.3.2019Seniorit, juniorit LKYLRTL / Riihimäki
30.-31.3.2019Seniorit, juniorit HFYLRTL / Riihimäki

 

Huhtikuu 2019

Ajankohta
Kilpailu / osallistujat Hsk:sta
YL/ML
Järjestäjä / Paikka
12.-13.4.2019SM-seniorit MM2019MLStll / Helsinki