Suurenna tekstin kokoa Pienennä tekstin kokoa Tulostettava versio

Yhteistyössä / In co-operation

 

Suomen Jäätelö

 


 

Kausi 2018-2019

Kilpailukalenteri

Maaliskuu 2019

Ajankohta
Kilpailu / osallistujat Hsk:sta
YL/ML
Järjestäjä / Paikka
1.3.2019

SM-Noviisit, aluemestaruuskilpailu (Vo)
SM-Noviisipojat:
Max Sene 1./1 (Vo: 42,69)
SM-Noviisitytöt:
Ellen Amper 9./33 (Vo 52,18)
Sea Laukontaus 25./33 (47,83)
Sofia Teivainen 31./33 (43,17)

YLTTK
2.3.2019

Minien Hopeafinaali
Minit 2010 ja nuoremmat:
Edith Simola 6./11 (38,67)
Sofia Jaakola 7./11 (37,00)
Ria Käyhty 10./11 (31,33) Em. Hienosti musiikkiin luisteltu esitys
Aluenoviisien kutsukisa:
Hanna Jäppinen 1./8 (45,67)

YLHSK/Oulunkylän jäähalli
2.3.2019

A-Silmujen Timanttifinaali:
Anni Leimi 7./26 (32,12)
Seela Järvinen 12./26 (31,37)

YLJoka/Mehtimäen jäähalli
2.-3.3.2019Helmipiruetit
Juniorit:
Roosa Siivikko 1./4 (83,18; Lo 30,89 Vo 52,29)
SM-Noviisit:
Sana Weber 3./9 (77,68; Lo 26,83 Vo 50,85)
Kerttu Kuoppamäki 6./9 (74,69; Lo 27,93 Vo 46,76)
Emma Airisto (Lo 27,35, Vo WD)
Debytantit:
Evi Forsman 4./11 (45,30)
Eva Walden 5./11 (43,55)
Aino Silchenko 6./11 (42,99)
Noviisit:
Ella Leimi 1./8 (42,91)
YLJoKa/Mehtimäen jäähalli
2.-3.3.2019SM-seniorit, SM-juniorit, SM-noviisit SM2019
SM-seniorit:

Team Unique 3./4 (218,84; lo 78,81 vo 140,03)
SM-juniorit:
Team Mystique 5./12 (168,30; lo 63,84 vo 104,46)
SM-noviisit:
Team Dynamique 2./12 (65,86)
MLVG-62
7.3.2019Minien Aluemestaruuskilpailu
Minit 2009:
Saara Panula 5./16 (42,33)
Iris Käyhty 7./16 (41,33)
Minit 2010 ja nuoremmat:
Lovisa Hakkala 13./14 (35,33)
Emilia Kiyancicek (WD)
YLEsJt/Warrior Areena
8.-9.3.201829th Winter Universiade 2019
Seniors:
Team Unique 1./4 (228,79; lo 85,49 vo 143,30)
MLKrasnoyarsk/Venäjä
9.-10.3.2019Masters, aikuiset, seniorit, juniorit, noviisit, minorit LK
Masters:

Team Chaotique 1./9 (49,30)
Aikuiset:
Team Antique 2./12 (72,80)
Seniorit:
Team Panique 2./9 (54,35)
Juniorit:
Team Hysterique 3./16 (48,20)
Noviisit
Team Magnetique 10./21 (59,60)
Minorit:
Team Sympatique 1./18 (42,46)
MLEVT/Trio-Areena
9.3.2019Tulokkaiden kutsukilpailu
Team Minique 1./8 (77,00)
MLEVT/Trio-Areena
8.-10.3.2019Easter Skate 2019
Senior B:
Hanna Korhonen 1./3 (98,78; Lo 34,36, Vo 64,42)
Junior B:
Roosa Siivikko 4./15 (93,63; Lo 32,29, Vo 61,34)
Novice A:
Ellen Amper 9./27 (85,54; Lo 29,26, Vo 56,28)
Sofia Teivainen 21./27 (72,68; Lo 26,00, Vo 46,68)
Sea Laukontaus 25./27 (69,01; Lo 22,01, Vo 47,00)
Debutants A, born 30.6.2006 or earlier:
Silja Kiilamo 10./20 (40,37)
Iida Mäki 13./20 (37,05)
Novice B:
Annika Moilanen 4./27 (37,96)
Emilia Karmi 6./27 (37,01)
Springs A, 2007:
Seela Järvinen 12./20 (27,12)
Anni Leimi (WD)
YLRTL
9.-10.3.2019KelS: kutsukilpailu
Aluenoviisit:
Hanna Jäppinen 2./2 (33,67)
 KeLS/Keravan jäähalli
10.3.2019B-Silmut; Aluemestaruuskilpailu:
Sara Kallijärvi 6./23 (42,33)
Fanny Liisanantti 17./23 (36,33)
Kiia Puputti (WD)
YLKaTa
13.3.2019KuukausikilpailuYLHSK/Myllypuro
15.-16.3.2019SM-juniorit MM2019MLNeuchâtel / Sveitsi
16.-17.3.2019Debytantit, Noviisit Kultafinaali
Debytantit:
Evi Forsman 19./23 (43,74)
Noviisit:
Ella Leimi 10./21 (43,55)
Nia Nieminen 13./21 (42,86)
YLSaTu / Savonlinna
16.-17.3.2019Debytantit, Noviisit Hopeafinaali
Debytantit:
Aino Silchenko 5./23 (47,26)
Noviisit:
Emilia Karmi 9./21 (35,97)
YLSaTu / Savonlinna
16.-17.3.2019Spring Carnival
Minit 2010:
Lovisa Hakkala 17./29 (36,67)
Edith Simola 25./29 (29,33)
Emilia Kiyancicek (WD)
B-Silmut 2009 ja nuor:
Fanny Liisanantti 3./26 (51,00)
Sara Kallijärvi 6./26 (48,00)
Kiia Puputti (WD)
A-Silmut 2007:
Adele Tynys 19./30 (27,71)
Hilda Ruotsalainen 28./40 (24,97)
Noviisit:
Annika Moilanen 1./22 (43,11)
YLEVT/Myyrmäen jäähalli
18.-24.3.2019MM2019YL, JT, PLSaitama City / Japani
23.-24.3.2019SM-Noviisit SM2019
SM-Noviisit, pojat:
Max Sene 3./5 (83,17; Lo 29,61, Vo 53,56)
SM-Noviisit, tytöt:
Ellen Amper 20./23 (83,92; Lo 30,38, Vo 53,54)
YLPTL / Porvoo
23.-24.3.2019SM-Noviisit HFYLPTL / Porvoo
30.-31.3.2019Seniorit, juniorit LK
Seniorit:

Hanna Korhonen
Juniorit:
Roosa Siivikko
YLRTL / Riihimäki

 

Huhtikuu 2019

Ajankohta
Kilpailu / osallistujat Hsk:sta
YL/ML
Järjestäjä / Paikka
12.-13.4.2019SM-seniorit MM2019MLStll / Helsinki

 

Helmikuu 2019

Ajankohta
Kilpailu / osallistujat Hsk:sta
YL/ML
Järjestäjä / Paikka
1.-2.2.2019French Cup
Advanced novice:
Team Dynamique 1./5 (70,31)
Seniors:
Team Unique 4./12 (226,27: lo 84,53 vo 141,74)
MLRouen / Ranska
1.-3.2.2019

Froggie Cup IC 2019
Novice A, boys:
Max Sene 2./5 (77,93; Lo 25,22, Vo 52,71)
Novice A, girls:
Ellen Amper 6./29 (85,84; Lo 31,06, Vo 54,78)
Sana Weber 16./29 (72,91; Lo 26,93, Vo 45,99)
Sea Laukontaus 22./29 (68,79; Lo 23,39´8, 45,41)
Kerttu Kuoppamäki 23./29(68,63; Lo 23,26, Vo 45,37)
Sofia Teivainen (Lo 22,93 Vo: WD)
Emma Airisto WD
Debutants A, girls:
Evi Forsman 6./29 (48,09)
Aino Silchenko 17./29 (40,98)
Eva Walden 21./29 (38,60)
Iida Mäki 22./29 (38,45)
Silja Kiilamo 23./29 (38,19)
Novice B, girls:
Nia Nieminen 4./21 (41,96)
Ella Leimi 7./21 (39,47)
Annika Moilanen 11./21 (36,30)
Emilia Karmi 12./21 (35,78)
Springs B, girls:
Fanny Liisanantti 3./23 (46,00)
Sara Kallijärvi 7./23 (42,67) Em: kauniit liu´ut
Kiia Puputti 10./23 (41,00)
Cubs 2009:
Saara Panula 1./15 (46,67)
Iris Käyhty 4./15 (42,00)
Cubs 2010 and younger:
Edith Simola 9./19 (36,33)
Lovisa Hakkala 10./19 (36,33)
Emilia Kiyancicek 13./19 (35,33)
Sofia Jaakola 14./19 (34,33)
Ria Käyhty 15./19 (34,00)
Vivica Igoni 16./19 (33,33)
Vivian Tuomola 17./19 (32,00)

YLHSK/Kaarelan Jäähalli
3.2.2019Muodostelmaluistelun kutsukilpailu
Tulokkaat:
Team Minique 1./6 (66,33)
MLJTL / Järvenpää
9.2.2019Kaarin kutsukilpailu
Tulokkaat:
Team Minique 1./18 (66,80)
Minorit:
Team Sympatique 1./7 (153,60)
Noviisit:
Team Magnetique 3./8 ( 60,60)
MLKaari / Turku
9.2.2019Noviisit, aluemestaruuskilpailu
Ella Leimi 3./24 (42,37)
Annika Moilanen 4./24 (41,31)
Nia Nieminen 5./24 (41,09)
Emilia Karmi 6./24 (39,99)
YLHL
9.-10.2.2019Masters, aikuiset, seniorit, juniorit 2. lk (L5,6)
Juniorit:
Team Hysterique 1./9 (53,95)
Seniorit:
Team Panique 1./5 (52,91)
Masters:
Team Chaotique 2./9 (48,70)
Aikuiset:
Team Antique 2./12 (76,00)
MLLTL / Lahti
7.-10.2.2019Nordics 2019/PM-kisat
Juniorit
Lucas Tiilikainen 3./8 (113,35; Lo 35,27, Vo 78,08)
YLLinköping / Ruotsi
9.-10.2.2019SM-juniorit 3. vk
Team Mystique 5./5 (172,14; lo 65,26 vo 106,88)
MLLTL / Lahti
10.2.2019

Minit, kevään valintakilpailu (lohko 1)
Minit 2010 ja nuoremmat:
Lovisa Hakkala 6./15 (35,00). Em hieno Axel
Emilia Kiyancicek 7./15 (34,00)
Edith Simola 12./15 (30,00)
Sofia Jaakola 13./15 (30,00)
Ria Käyhty 15./15 (24,33)
Minit 2009:
Iris Käyhty 3./14 (42,00)
Saara Panula 9./14 (37,00). Em laadukas vaakapiruetti

YLKaTa
16.-17.2.2019Tikkurila Winter Trophy
Junior, ladies:
Roosa Siivikko 11./15 (86,47; Lo 30,68, Vo 55,79)
Advanced Novice, boys:
Max Sene 2./2 (73,24; Lo 24,96, Vo 48,28)
Advanced Novice, girls:
Kerttu Kuoppamäki 14./23 (71,15; Lo 26,48, Vo 44,67)
Sofia Teivainen 17./23 (69,79; Lo 26,07, Vo 43,72)
Sea Laukontaus 18./23 (68,97; Lo 23,93, Vo 45,04)
Sana Weber WD
Intermediate Novice, girls:
Aino Silchenko 3./27 (37,92)
Nia Nieminen 9./27 (36,91)
Ella Leimi 10./27 (36,62)
Annika Moilanen 15./27 (33,82)
Emilia Karmi  17./27 (31,59)
Basic Novice, girls, older 1.7.2007-> 
Anni Leimi 1./23 (33,65)
Hilda Ruotsalainen 16./23 (25,05)
Adele Tynys 17./23 (24,22)
YLTTK / Trio Areena, harjoitushalli
21.-24.2.2019Tallink Hotels Cup
ISU/Junior A, men:
Lucas Tiilikainen 2./3 (133,19; Lo 48,73, Vo 84,46)
ISU/Advanced Novice, girls:
Ellen Amper 9./22 (78,85; Lo 27,74, Vo 51,11)
IC/Intermediate Novice:
Evi Forsman 7./21 (39,47)
Silja Kiilamo 13./21 (35,80)
Iida Mäki 17./21 (32,19)
Eva Walden 18./21 (31,45)
YLRocca El Mare Skating School/Tallinna
22.2.2019

Debytantit ja A-Silmut Aluemestaruuskilpailu:
Debytantit:
Aino Silchenko 10./17 (43,50)
A-Silmut:
Anni Leimi 10./24 (33,69)
Seela Järvinen 15./24 (30,06)

YLHTK / Kaarela

 

Syyskuu 2018

Ajankohta
Kilpailu / osallistujat Hsk:sta
YL/ML
Järjestäjä / Paikka
5.9.2018Kuukausikilpailu/ohjelmakatselmus tähtisarjoilleYLHSK
14.-16.9.2018

HTL Cup 2018
Springs A:
Anni Leimi 4./19 (29,05)
Hilda Ruotsalainen 15./19 (22,05)
Debutants A:
Aino Silchenko 8./30 (42,23)
Silja Kiilamo 10./30 (40,81)
Eva Walden 24./30 (33,36)
Novice A:
Sana Weber 26./34 (66,06; Lo 25,16, Vo 40,90)
Kerttu Kuoppamäki 28./34 (65,41; Lo 25,06, Vo 40,35)
Sea Laukontaus 34./34 (59,50; Lo 17,53, Vo 41,97)
Novice B:
Ella Leimi 8./25 (36,82)
Nia Nieminen 15./25 (30,39)
Junior B:
Roosa Siivikko 8./20 (85,53; LO: 30,84, VO: 54,69)

YLHTL/Metritiski Arena
21.-23.9.2018

Silver Skate 2018
Adv. novice, girls:

Ellen Amper 5./21 (78,07; Lo 28,68, Vo 49,39)
Sofia Teivainen 13./21 (69,69; Lo 26,18, Vo 43,51)
Emma Airisto 21./21 (59,56; Lo 23,16, Vo 36,40)
Adv. novice, boys:
Max Sene 2./3 (64,86; Lo 19,82, Vo 45,04)
Debs A, girls:
Evi Forsman 5./33 (46,82)
Aino Silchenko 20./33 (36,90)
Eva Walden 24./33 (34,89)
Novice B, girls/2003-2005:
Nia Nieminen 6./44 (40,06)
Annika Moilanen 20./44 (34,01)
Emilia Karmi 25./44 (32,13)
Novice B, girls/2005-:
Ella Leimi 3./39 (40,34)

YLKuTa/Kuopio
21.-23.9.2018

Aktia Trophy 2018
Minit:
Saara Panula 4./18 (41,33)
Iris Käyhty 5./18 (39,33) Em. kaunis risti-ikkunapiruetti
B-Silmut:
​Kiia Puputti 4./9 (37,67)
Sara Kallijärvi 7./9 (33,33)

YLEVT/Myyrmäki
28.-30.9.2018

IC Crystal Cup
Senior B, Ladies:
Hanna Korhonen 2./21 (100,32; Lo 35,22, Vo 65,10)
Junior A, men:
Lucas Tiilikainen 3./5 (101,50; Lo 42,13, Vo 59,37)
Junior B, Ladies (2003-2004):
Roosa Siivikko 1./21 (95,99; Lo 34,88, Vo 61,11)
Debs A:
Iida Mäki 17./29 (40,10)
Novice B:
Emilia Karmi 7./21 (37,15)
Springs A:
Seela Järvinen 11./23 (27,65)

YLML/Mikkeli
29.-30.9.2018

Järvenpää Trophy, SM-Noviisien vk.

SM-Noviisit, tytöt (2005-):
Sea Laukontaus 34./41 (64,47: Lo 23,01, Vo 41,46)
SM-Noviisit, tytöt (2003-2004):
Ellen Amper 1./53 (90,09; Lo 31,95, Vo 58,14)
Sana Weber 22./53 (73,47; Lo 26,48, Vo 46,99)
Kerttu Kuoppamäki 25./53 (73,10; Lo 25,96, Vo 47,14)
Emma Airisto 32./53 (69,73; Lo 28,66, Vo 41,07)
Sofia Teivainen 50./53 (57,59; Lo 23,96, Vo 33,63)
SM-Noviisit, pojat:
Max Sene 2./6 (68,94; Lo 24,11, Vo 44,83)

YLJTL/Järvenpää

 

Lokakuu 2018

Ajankohta
Kilpailu / osallistujat Hsk:sta
YL/ML
Järjestäjä / Paikka
5.-7.10.2018Finlandia Trophy
Team Unique 3./7 (73,64)
YL, MLStll/Espoo
10.10.2018KuukausikilpailuYLHSK/Myllypuron jäähalli
13.-14.10.2018SM-seniorit, SM-juniorit 1. vk 
Lucas Tiilikainen 1./6 (114,51; Lo: 41,35, Vo: 73,16)
YLKoovee/Tampere
19.-21.10.2018

Gliss Extra 2018
Junior A:
Hanna Korhonen 4./24 (106,30; Lo 35,79, Vo 70,51)
Roosa Siivikko 13./24 (92,84; Lo 29,92, Vo 62,92)
Intermediate Novice:
Ella Leimi 8./27 (33,16)
Emilia Karmi 16./27 (27,74)
Nia Nieminen 18./27 (27,67)
Annika Moilanen 22./27 (22,29)
Hanna Jäppinen 27./27 (17,49)
Basic Novice:
Anni Leimi 7./16 (28,25)
Seela Järvinen 10./16 (25,51)
Adele Tynys 15./16 (20,58)

YLTallinna/Viro
20.-21.10.2018

SM-Noviisit 1. lk, pojat (L1)
Max Sene 1./4 (81,24; Lo: 30,66, Vo: 50,58)

YLETK
27.-28.10.2018

SM-noviisit, debytantit 1. lk, tytöt (L3)
SM-Noviisit:
Ellen Amper 3./39 (90,53; Lo 33,92, Vo 56,61)
Kerttu Kuoppamäki 19./39 (74,18; Lo 25,20, Vo 48,98)
Sana Weber 21./39 (73,46; Lo 26,81, Vo 46,65)
Emma Airisto 23./39 (72,78; Lo 24,92, Vo 47,86)
Sofia Teivainen 24./39 (71,66; Lo 23,76, Vo 47,90)
Sea Laukontaus 25./39 (70,30; Lo 22,77, Vo 47,53)
Debytantit:
Evi Forsman 5./32 (47,05)
Silja Kiilamo 17./32 (40,19)
Aino Silchenko 19./32 (39,41)
Iida Mäki 20./32 (38,78)
Eva Walden 21./32 (37,79)

YLEsJt/Tapiolan harjoitusjäähalli, Urheilupuistontie 3
27.-28.10.2018Tikkurila Trophy
Springs A, older:
Anni Leimi 7./21 (30,06)
Seela Järvinen 12./21 (28,74)
Hilda Ruotsalainen 18./21 (23,63)
Springs B, younger:
Sara Kallijärvi 8./22 (22,64)
Kiia Puputti 14./22 (20,17)
Springs B, older:
Adele Tynys 1./21 (28,02)
Novice B:
Nia Nieminen 3./32 (42,91)
Ella Leimi 8./32 (39,70)
Emilia Karmi 13./32 (36,06)
Annika Moilanen 23./32 (32,35)
Junior B:
Roosa Siivikko (WD)
YLTTK/Tikkurila Trio Areena
27.-28.10.2018SM-seniorit, SM-juniorit, SM-noviisit 1. vk
SM-noviisit:
Team Dynamique 1./9 (64,47)
SM-juniorit:
Team Mystique 4./12 (163,45; lo 65,60 vo 97,85)
SM-seniorit:
Team Unique 3./4 (207,86; lo 78,12 vo 129,74)
MLHSK/Espoo Metro Areena, Urheilupuistontie 3

 

Marraskuu 2018

AjankohtaKilpailu / osallistujat Hsk:staYL/MLJärjestäjä / Paikka
7.11.2018KuukausikilpailuYLHSK/Myllypuron jäähalli
10.-11.11.Volvo Cup
Basic Novice:
Anni Leimi 13./21 (26,81)
Seela Järvinen 20./21 (22,85)
Intermediate Novice:
Eva Walden 3./17 (39,56)
Evi Forsman 6./17 (37,11)
Silja Kiilamo 11./17 (31,49)
Iida Mäki 15./17 (29,33)
Novice B:
Aino Silchenko 1./2 (39,64) 
YLKristal Ice/Riika
16.11.2018

B-Silmut, syksyn valintakilpailu (L2)
B-Silmut:
Fanny Liisanantti 5./17 (44,33)
Sara Kallijärvi 14./17 (34,00)
Kiia Puputti (WD)

YLETK/Espoonlahden Forum-jäähalli
17.11.2018Minit, syksyn valintakilpailu (L1)
Minit 2009:
Iris Käyhty 1./11 (38,00)
Saara Panula 3./11 (35,00)
YLTTK/Trio Areena, harjoitusjäähalli
17.-18.11.2018

SM-seniorit, SM-juniorit, JT sekä SM-Noviisipojat, 2. vk
SM-Juniorit:
Lucas Tiilikainen 2./6 (113,40; Lo 41,12, Vo 72,28)
SM-Noviisit:
Max Sene (WD)

YLEVT/Myyrmäki
16.-18.11.2018

Promo Cup
SM-Noviisit:
Emma Airisto 14./23 (74,32; Lo 25,91, Vo 48,41)
Sea Laukontaus 15./23 (72,09; Lo 26,03, Vo 46,06)
Sofia Teivainen 16./23 (71,55; Lo 26,20, Vo 45,35)
A-Silmut:
Anni Leimi 6./32 (30,91)
Seela Järvinen 16./32 (26,60)
Adele Tynys 30./32 (21,09)
Hilda Ruotsalainen (WD)
Aluenoviisit:
Hanna Jäppinen 3./14 (43,67)

YLSalpa Taitoluistelu/Salo 
25.11.2018

A-Silmut, syksyn valintakilpailu

A-Silmut:
Anni Leimi 2./42 (33,50)
Seela Järvinen 19./42 (27,19)
Adele Tynys 35./42 (24,89)
Hilda Ruotsalainen (WD)

YLKaTa
24.-25.11.2018

Seniorit, juniorit, noviisit 1. lk (L3)
Noviisit, minorit, tulokkaat 1. lk (L3)

YL seniorit:
Hanna Korhonen 1./2 (97,52; Lo 35,26, Vo 62,26)
YL juniorit:
Roosa Siivikko (WD)
YL noviisit:
Nia Nieminen 3./24 (37,49)
Emilia Karmi 4./24 (35,20)
Ella Leimi 5./24 (33,93)
Annika Moilanen 16./24 (26,96)
ML noviisit:
Team Magnetique 2./6 (67,50)
ML minorit:
Team Sympatique 3./10 (79,00)
ML tulokkaat:
Team Minique
Elementtitapahtuma

YL,
ML
LTL/Lahti

 

Joulukuu 2018

Ajankohta
Kilpailu / osallistujat Hsk:sta
YL/ML
Järjestäjä / Paikka
1.12.2018Pikkujoulukilpailu
Minorit:
Team Sympatique 1./13 (86,33)
SM-noviisit:
Team Dynamique 1./8 (75,73)
SM-juniorit (vo):
Team Mystique 1./5 (101,32)
MLEVT / Tikkurila
1.12.2018Masters, aikuiset, seniorit, juniorit 1. lk (L5,6)
Masters:
Team Chaotique 2./9 (45,89)
Aikuiset:
Team Antique 2./12 (73,50)
Juniorit:
Team Hysterique 1./9 (55,22)
Seniorit:
Team Panique 1./5 (55,64)
MLSaiML / Lappeenranta
1.-2.12.2018IC Santa Claus 2018
Debytantit 1.7.2005-20.6.2006:
Evi Forsman 4./47 (50,51)
Silja Kiilamo 19./47 (41,98)
Eva Walden 27./47 (38,16)
Iida Mäki 34./47 (35,35)
Debytantit 1.7.2006-30.6.2007:
Aino Silchenko 23./35 (39,21)
YLVarala/Tampere
1.-2.12.2018Tähtisarjojen kutsukilpailu
Minit:
Iris Käyhty 5./34 (42,33) Em: erinomainen risti-ikkunapiruetti)
Saara Panula 11./34 (37,00)
B-Silmut:
Fanny Liisanantti 17./50 (43,00)
Kiia Puputti 38./50 (37,00)
Sara Kallijärvi 39./50 (36,33)
Aluenoviisit:
Hanna Jäppinen 6./9 (38,67)
 
YLKeLS/Kerava
8.-9.12.2018OZO Winter Cup
Junior:
Roosa Siivikko 3./4 (81,02; Lo 25,95, Vo 55,07)
Advanced Novice:
Ellen Amper 1./10 (81,15; Lo 29,90, Vo 51,25)
Emma Airisto 6./10 (71,92; Lo 25,95, Vo 45,97)
Sofia Teivainen 7./10 (66,84; Lo 25,20, Vo 41,64)
Sea Laukontaus 8./10 (63,62; Lo 24,18, Vo 39,44)
Kerttu Kuoppamäki 9./10 (63,55; Lo 22,57, Vo 40,98)
Sana Weber 10./10 (63,37; Lo 25,82, Vo 37,55)
YLOzolnieki/Latvia
8.-9.12.2018SM-seniorit, SM-juniorit, SM-noviisit 2. vk
SM-noviisit:
Team Dynamique 1./9 (64,05)
SM-juniorit:
Team Mystique 5./12 (150,36; Lo 61,62, Vo 88,74)
SM-seniorit:
Team Unique 2./4 (210,20; Lo 75,68, Vo 134,52)
MLTapTL / Tampere
14.12.2018

HTK:n Tähtikutsukilpailu
Minit 2010:
Lovisa Hakkala 4./9 (29,67) Em. hienosti musiikkiin luisteltu kokonaisuus
Minit 2009:
Saara Panula 1./6 (42,67)
Iris Käyhty 2./6 (38,33)
B-Silmut:
Fanny Liisanantti 3./10 (43,67)
Sara Kallijärvi 6./10 (41,00)
Kiia Puputti (WD)
Aluenoviisit:
Hanna Jäppinen 3./4 (41,00)

YLHTK/Kaarela
15.-16.12.2018SM-seniorit, SM-juniorit SM2019
SM-Juniorit:
Lucas Tiilikainen 2./7 (118,24; Lo 41,25, Vo 76,99)
YLKKJT / Kouvola
17.12.2018SM-noviisien 1+1 -kilpailuMLHSK / Helsingin jäähalli

 

Tammikuu 2019

Ajankohta
Kilpailu / osallistujat Hsk:sta
YL/ML
Järjestäjä / Paikka
5.-6.1.2019

SM-Noviisit, pojat 2. lk (L1)
Max Sene 2./4 (70,56; Lo 27,21, Vo 43,35)

YLNTL 
10.-13.1.2019Gliss Open 2019
Junior A:
Hanna Korhonen 3./17 (99,65; Lo 35,27, Vo 64,38)
Roosa Siivikko 10./17 (79,31; Lo 26,67, Vo 52,64)
Advanced Novice, boys:
Max Sene 4./6 (73,47; Lo 27,04, Vo 46,43)
Advanced Novice, girls:
Sofia Teivainen 16./24 (70,14; Lo 27,19, Vo 42,95)
Sea Laukontaus 22./24 (63,08; Lo 22,93, Vo 40,15)
Basic Novice:
Anni Leimi 8./29 (31,03)
Seela Järvinen 14./29 (28,55)
Hilda Ruotsalainen 26./29 (23,77)
Adele Tynys WD
Cubs B:
Sara Kallijärvi 3./27 (18,13)
Fanny Liisanantti 7./27 (17,00)
Kiia Puputti 11./27 (15,38)
YLTVUK/Tallinna
12.1.2019AM2019
Tulokkaat:
Team Minique 3./8 (62,50)
Minorit:
Team Sympatique 1./8 (84,75)
Noviisit:
Team Magnetique 2./5 (71,00)
Aikuiset:
Team Antique 2./7 (78,00)
Juniorit:
Team Hysterique 2./5 (48,82)
Seniorit:
Team Panique 2./5 (55,24)
Masters:
Team Chaotique 3./ (45,20)
SM-noviisit:
Team Dynamique 1./7 (73,01)
SM-juniorit:
Team Mystique 4./7 (62,80)
SM-seniorit:
Team Unique 2./4 (79,24)
MLHTK / Helsinki
12.-13.1.2019

SM-noviisit, debytantit, noviisit (tytöt) 2. lk (L3)
SM-Noviisit:
Ellen Amper 8./34 (87,08; Lo 28,65, Vo 58,43)
Emma Airisto 13./34 (79,47; Lo 31,24, Vo 48,23)
Sana Weber 16./34 (78,08; Lo 27,91, Vo 50,17)
Kerttu Kuoppamäki 25./34 (73,35; Lo 25,72, Vo 47,63)
Debytantit:
Evi Forsman 6./33 (45,86)
Aino Silchenko 11./33 (44,14)
Iida Mäki 14./33 (42,05)
Silja Kiilamo 24./33 (37,87)
Eva Walden 25./33 (37,49)
Noviisit:
Nia Nieminen 1./22 (43,88)
Ella Leimi 2./22 (42,04)
Emilia Karmi 5./22 (37,83)
Annika Moilanen 9./22 (33,73)

YLHTK/Helsingin Jäähallin harkkahalli
16.1.2019

Tähtisarjojen kutsukilpailu
Minit 2010 ja nuor:
Lovisa Hakkala 2./13 (38,00)
Emilia Kiyancicek 3./13 (37,00)
Edith Simola 4./13 (35,33)
Sofia Jaakola 5./13 (33,67). Em. Hieno musiikkiin luisteltu askelsarja
Laura Karlsson 6./13 (31,67)
Vivica Igoni 9./13 (29,00)
Ria Käyhty 10./13 (26,33)
Vivian Tuomola 11./13 (24,67)
Vanessa Lagerlöf 12./13 (23,00)
Iina Lehtonen 13./13 (19,33)
Ea Ahopelto WD
Juulia Lemettinen WD
Minit 2009:
Iris Käyhty 1./4 (46,33)
B-Silmut:
Fanny Liisanantti 2./9 (49,33)
Sara Kallijärvi 6./9 (39,67). Em. upeat piruetit
Kiia Puputti 7./9 (39,33)

YLHSK / Myllypuro
17.-20.1.2019Mozart Cup
Juniors:
Team Mystique 3./13 (170,62; lo 71,02 vo 99,60)
Seniors:
Team Unique 4./14 (211,60; lo 84,30 vo 127,10)
MLSalzburg / Itävalta
19.-20.1.2019

Seniorit, juniorit 2. lk (L3)
Noviisit, minorit, tulokkaat 2. lk (L3)

YL Seniorit:
Hanna Korhonen 1./4 (93,00; Lo 32,34, Vo 60,66)
YL Juniorit:
Roosa Siivikko 7./26 (87,92; Lo 29,65, Vo 58,27)
ML Tulokkaat:
Team Minique 2./12 (75,20)
ML Minorit:
Team Sympatique 1./10 (42,02)
ML Noviisit:
Team Magnetique 2./6 (72,60)

YL,
ML
TTK / Tikkurila
21.1.2019Junioreiden kutsukilpailu
Team Hysterique 2./5 (101,96)
MLEVT / Myyrmäki
26.1.2019A-Silmut, kevään valintakilpailu
Anni Leimi 7./46 (32,70)
Seela Järvinen 8./46 (32,64)
Hilda Ruotsalainen 39./46 (24,91)
Adele Tynys (WD)
YLETK / Espoonlahti
30.1.2019B-Silmut, kevään valintakilpailu (Lohko 2)
Fanny Liisanantti 1./16 (48,67)
Sara Kallijärvi 3./16 (46,33)
Kiia Puputti 12./16 (37,00)
YLHTK / Oulunkylä