« takaisin Tulosta

Sivun sijainti: Etusivu » Kilpailut » Kausi 2018-2019

Kausi 2018-2019

HSK:n järjestämät kilpailut 2018-2019:

ML SM-sarjojen 1. valintakilpailu 27.-28.10.2018, Espoon Metro Areena

ML SM-noviisien kutsukilpailu 17.12.2018, Helsingin jäähalli

YL Tähtisarjojen Kutsukilpailu 16.1.2019, Myllypuron jäähalli

YL Froggie Cup IC 2019 / 1.-3.2.2019, Kaarelan jäähalli

YL Minien Hopeafinaali 2.3.2019, Oulunkylän jäähalli

Kilpailukalenteri

Joulukuu 2018

Ajankohta
Kilpailu / osallistujat Hsk:sta
YL/ML
Järjestäjä / Paikka
1.12.2018Pikkujoulukilpailu
Minorit:
Team Sympatique 1./13 (86,33)
SM-noviisit:
Team Dynamique 1./8 (75,73)
SM-juniorit (vo):
Team Mystique 1./5 (101,32)
MLEVT / Tikkurila
1.12.2018Masters, aikuiset, seniorit, juniorit 1. lk (L5,6)
Masters:
Team Chaotique 2./9 (45,89)
Aikuiset:
Team Antique 2./12 (73,50)
Juniorit:
Team Hysterique 1./9 (55,22)
Seniorit:
Team Panique 1./5 (55,64)
MLSaiML / Lappeenranta
1.-2.12.2018IC Santa Claus 2018
Debytantit 1.7.2005-20.6.2006:
Evi Forsman 4./47 (50,51)
Silja Kiilamo 19./47 (41,98)
Eva Walden 27./47 (38,16)
Iida Mäki 34./47 (35,35)
Debytantit 1.7.2006-30.6.2007:
Aino Silchenko 23./35 (39,21)
YLVarala/Tampere
1.-2.12.2018Tähtisarjojen kutsukilpailu
Minit:
Iris Käyhty 5./34 (42,33) Em: erinomainen risti-ikkunapiruetti)
Saara Panula 11./34 (37,00)
B-Silmut:
Fanny Liisanantti 17./50 (43,00)
Kiia Puputti 38./50 (37,00)
Sara Kallijärvi 39./50 (36,33)
Aluenoviisit:
Hanna Jäppinen 6./9 (38,67)
 
YLKeLS/Kerava
8.-9.12.2018OZO Winter Cup
Junior:
Roosa Siivikko 3./4 (81,02; Lo 25,95, Vo 55,07)
Advanced Novice:
Ellen Amper 1./10 (81,15; Lo 29,90, Vo 51,25)
Emma Airisto 6./10 (71,92; Lo 25,95, Vo 45,97)
Sofia Teivainen 7./10 (66,84; Lo 25,20, Vo 41,64)
Sea Laukontaus 8./10 (63,62; Lo 24,18, Vo 39,44)
Kerttu Kuoppamäki 9./10 (63,55; Lo 22,57, Vo 40,98)
Sana Weber 10./10 (63,37; Lo 25,82, Vo 37,55)
YLOzolnieki/Latvia
8.-9.12.2018SM-seniorit, SM-juniorit, SM-noviisit 2. vk
SM-noviisit:
Team Dynamique 1./9 (64,05)
SM-juniorit:
Team Mystique 5./12 (150,36; Lo 61,62, Vo 88,74)
SM-seniorit:
Team Unique 2./4 (210,20; Lo 75,68, Vo 134,52)
MLTapTL / Tampere
14.12.2018

HTK:n Tähtikutsukilpailu
Minit 2010:
Lovisa Hakkala 4./9 (29,67) Em. hienosti musiikkiin luisteltu kokonaisuus
Minit 2009:
Saara Panula 1./6 (42,67)
Iris Käyhty 2./6 (38,33)
B-Silmut:
Fanny Liisanantti 3./10 (43,67)
Sara Kallijärvi 6./10 (41,00)
Kiia Puputti (WD)
Aluenoviisit:
Hanna Jäppinen 3./4 (41,00)

YLHTK/Kaarela
15.-16.12.2018SM-seniorit, SM-juniorit SM2019
SM-Juniorit:
Lucas Tiilikainen
YLKKJT / Kouvola
17.12.2018SM-noviisien 1+1 -kilpailuMLHSK / Helsingin jäähalli

 

Tammikuu 2019

Ajankohta
Kilpailu / osallistujat Hsk:sta
YL/ML
Järjestäjä / Paikka
5.-6.1.2019SM-Noviisit, pojat 2. lk. (L1)YLNTL 
12.1.2019AM2019
Tulokkaat:
Team Minique
Minorit:
Team Sympatique
Noviisit:
Team Magnetique
Aikuiset:
Team Antique
Juniorit:
Team Hysterique
Seniorit:
Team Panique
Masters:
Team Chaotique
SM-noviisit:
Team Dynamique
SM-juniorit:
Team Mystique
SM-seniorit:
Team Unique
MLHTK / Helsinki
12.-13.1.2019SM-noviisit, debytantit, noviisit (tytöt) 2. lk (L3)
SM-Noviisit:
Debytantit:
Noviisit:
YLHTK/Helsingin Jäähallin harkkahalli
16.1.2019Tähtisarjojen kutsukilpailuYLHSK/Myllypuro
19.-20.1.2019

Seniorit, juniorit 2. lk (L3)
Noviisit, minorit, tulokkaat 2. lk (L3)

YL Seniorit
YL Juniorit:

ML Tulokkaat:
Team Minique
ML Minorit:
Team Sympatique
ML Noviisit:
Team Magnetique

YL,
ML
TTK / Tikkurila
26. tai 27.1.2019A-Silmut, kevään valintakilpailuYLETK

 

Helmikuu 2019

Ajankohta
Kilpailu / osallistujat Hsk:sta
YL/ML
Järjestäjä / Paikka
1.-3.2.2019Froggie Cup IC 2019YLHSK/Kaarelan Jäähalli
9.2.2019Noviisit, aluemestaruuskilpailuYLHL
9.-10.2.2019Masters, aikuiset, seniorit, juniorit 2. lk (L5,6)MLLTL / Lahti
7.-10.2.2019Nordics 2019YLRuotsi
9.-10.2.2019SM-juniorit 3. vkMLLTL / Lahti

 

Maaliskuu 2019

Ajankohta
Kilpailu / osallistujat Hsk:sta
YL/ML
Järjestäjä / Paikka
1.3.2019SM-Noviisit, aluemestaruuskilpailuYLTTK
2.3.2019Minien HopeafinaaliYLHSK/Oulunkylän jäähalli
2.-3.3.2019SM-seniorit, SM-juniorit, SM-noviisit SM2019MLVG-62
9.-10.3.2019Masters, aikuiset, seniorit, juniorit, noviisit, minorit LKMLEVT
15.-16.3.2019SM-juniorit MM2019MLNeuchâtel / Sveitsi
16.-17.3.2019Noviisit, debytantit KFYLSaTu / Savonlinna
16.-17.3.2019Noviisit, debytantit HFYLSaTu / Savonlinna
18.-24.3.2019MM2019YL, JT, PLSaitama City / Japani
23.-24.3.2019SM-noviisit SM2019YLPTL / Porvoo
23.-24.3.2019SM-noviisit HFYLPTL / Porvoo
30.-31.3.2019Seniorit, juniorit LKYLRTL / Riihimäki
30.-31.3.2019Seniorit, juniorit HFYLRTL / Riihimäki

 

Huhtikuu 2019

Ajankohta
Kilpailu / osallistujat Hsk:sta
YL/ML
Järjestäjä / Paikka
12.-13.4.2019SM-seniorit MM2019MLStll / Helsinki

 

Syyskuu 2018

Ajankohta
Kilpailu / osallistujat Hsk:sta
YL/ML
Järjestäjä / Paikka
5.9.2018Kuukausikilpailu/ohjelmakatselmus tähtisarjoilleYLHSK
14.-16.9.2018

HTL Cup 2018
Springs A:
Anni Leimi 4./19 (29,05)
Hilda Ruotsalainen 15./19 (22,05)
Debutants A:
Aino Silchenko 8./30 (42,23)
Silja Kiilamo 10./30 (40,81)
Eva Walden 24./30 (33,36)
Novice A:
Sana Weber 26./34 (66,06; Lo 25,16, Vo 40,90)
Kerttu Kuoppamäki 28./34 (65,41; Lo 25,06, Vo 40,35)
Sea Laukontaus 34./34 (59,50; Lo 17,53, Vo 41,97)
Novice B:
Ella Leimi 8./25 (36,82)
Nia Nieminen 15./25 (30,39)
Junior B:
Roosa Siivikko 8./20 (85,53; LO: 30,84, VO: 54,69)

YLHTL/Metritiski Arena
21.-23.9.2018

Silver Skate 2018
Adv. novice, girls:

Ellen Amper 5./21 (78,07; Lo 28,68, Vo 49,39)
Sofia Teivainen 13./21 (69,69; Lo 26,18, Vo 43,51)
Emma Airisto 21./21 (59,56; Lo 23,16, Vo 36,40)
Adv. novice, boys:
Max Sene 2./3 (64,86; Lo 19,82, Vo 45,04)
Debs A, girls:
Evi Forsman 5./33 (46,82)
Aino Silchenko 20./33 (36,90)
Eva Walden 24./33 (34,89)
Novice B, girls/2003-2005:
Nia Nieminen 6./44 (40,06)
Annika Moilanen 20./44 (34,01)
Emilia Karmi 25./44 (32,13)
Novice B, girls/2005-:
Ella Leimi 3./39 (40,34)

YLKuTa/Kuopio
21.-23.9.2018

Aktia Trophy 2018
Minit:
Saara Panula 4./18 (41,33)
Iris Käyhty 5./18 (39,33) Em. kaunis risti-ikkunapiruetti
B-Silmut:
​Kiia Puputti 4./9 (37,67)
Sara Kallijärvi 7./9 (33,33)

YLEVT/Myyrmäki
28.-30.9.2018

IC Crystal Cup
Senior B, Ladies:
Hanna Korhonen 2./21 (100,32; Lo 35,22, Vo 65,10)
Junior A, men:
Lucas Tiilikainen 3./5 (101,50; Lo 42,13, Vo 59,37)
Junior B, Ladies (2003-2004):
Roosa Siivikko 1./21 (95,99; Lo 34,88, Vo 61,11)
Debs A:
Iida Mäki 17./29 (40,10)
Novice B:
Emilia Karmi 7./21 (37,15)
Springs A:
Seela Järvinen 11./23 (27,65)

YLML/Mikkeli
29.-30.9.2018

Järvenpää Trophy, SM-Noviisien vk.

SM-Noviisit, tytöt (2005-):
Sea Laukontaus 34./41 (64,47: Lo 23,01, Vo 41,46)
SM-Noviisit, tytöt (2003-2004):
Ellen Amper 1./53 (90,09; Lo 31,95, Vo 58,14)
Sana Weber 22./53 (73,47; Lo 26,48, Vo 46,99)
Kerttu Kuoppamäki 25./53 (73,10; Lo 25,96, Vo 47,14)
Emma Airisto 32./53 (69,73; Lo 28,66, Vo 41,07)
Sofia Teivainen 50./53 (57,59; Lo 23,96, Vo 33,63)
SM-Noviisit, pojat:
Max Sene 2./6 (68,94; Lo 24,11, Vo 44,83)

YLJTL/Järvenpää

 

Lokakuu 2018

Ajankohta
Kilpailu / osallistujat Hsk:sta
YL/ML
Järjestäjä / Paikka
5.-7.10.2018Finlandia Trophy
Team Unique 3./7 (73,64)
YL, MLStll/Espoo
10.10.2018KuukausikilpailuYLHSK/Myllypuron jäähalli
13.-14.10.2018SM-seniorit, SM-juniorit 1. vk 
Lucas Tiilikainen 1./6 (114,51; Lo: 41,35, Vo: 73,16)
YLKoovee/Tampere
19.-21.10.2018

Gliss Extra 2018
Junior A:
Hanna Korhonen 4./24 (106,30; Lo 35,79, Vo 70,51)
Roosa Siivikko 13./24 (92,84; Lo 29,92, Vo 62,92)
Intermediate Novice:
Ella Leimi 8./27 (33,16)
Emilia Karmi 16./27 (27,74)
Nia Nieminen 18./27 (27,67)
Annika Moilanen 22./27 (22,29)
Hanna Jäppinen 27./27 (17,49)
Basic Novice:
Anni Leimi 7./16 (28,25)
Seela Järvinen 10./16 (25,51)
Adele Tynys 15./16 (20,58)

YLTallinna/Viro
20.-21.10.2018

SM-Noviisit 1. lk, pojat (L1)
Max Sene 1./4 (81,24; Lo: 30,66, Vo: 50,58)

YLETK
27.-28.10.2018

SM-noviisit, debytantit 1. lk, tytöt (L3)
SM-Noviisit:
Ellen Amper 3./39 (90,53; Lo 33,92, Vo 56,61)
Kerttu Kuoppamäki 19./39 (74,18; Lo 25,20, Vo 48,98)
Sana Weber 21./39 (73,46; Lo 26,81, Vo 46,65)
Emma Airisto 23./39 (72,78; Lo 24,92, Vo 47,86)
Sofia Teivainen 24./39 (71,66; Lo 23,76, Vo 47,90)
Sea Laukontaus 25./39 (70,30; Lo 22,77, Vo 47,53)
Debytantit:
Evi Forsman 5./32 (47,05)
Silja Kiilamo 17./32 (40,19)
Aino Silchenko 19./32 (39,41)
Iida Mäki 20./32 (38,78)
Eva Walden 21./32 (37,79)

YLEsJt/Tapiolan harjoitusjäähalli, Urheilupuistontie 3
27.-28.10.2018Tikkurila Trophy
Springs A, older:
Anni Leimi 7./21 (30,06)
Seela Järvinen 12./21 (28,74)
Hilda Ruotsalainen 18./21 (23,63)
Springs B, younger:
Sara Kallijärvi 8./22 (22,64)
Kiia Puputti 14./22 (20,17)
Springs B, older:
Adele Tynys 1./21 (28,02)
Novice B:
Nia Nieminen 3./32 (42,91)
Ella Leimi 8./32 (39,70)
Emilia Karmi 13./32 (36,06)
Annika Moilanen 23./32 (32,35)
Junior B:
Roosa Siivikko (WD)
YLTTK/Tikkurila Trio Areena
27.-28.10.2018SM-seniorit, SM-juniorit, SM-noviisit 1. vk
SM-noviisit:
Team Dynamique 1./9 (64,47)
SM-juniorit:
Team Mystique 4./12 (163,45; lo 65,60 vo 97,85)
SM-seniorit:
Team Unique 3./4 (207,86; lo 78,12 vo 129,74)
MLHSK/Espoo Metro Areena, Urheilupuistontie 3

 

Marraskuu 2018

AjankohtaKilpailu / osallistujat Hsk:staYL/MLJärjestäjä / Paikka
7.11.2018KuukausikilpailuYLHSK/Myllypuron jäähalli
10.-11.11.Volvo Cup
Basic Novice:
Anni Leimi 13./21 (26,81)
Seela Järvinen 20./21 (22,85)
Intermediate Novice:
Eva Walden 3./17 (39,56)
Evi Forsman 6./17 (37,11)
Silja Kiilamo 11./17 (31,49)
Iida Mäki 15./17 (29,33)
Novice B:
Aino Silchenko 1./2 (39,64) 
YLKristal Ice/Riika
16.11.2018

B-Silmut, syksyn valintakilpailu (L2)
B-Silmut:
Fanny Liisanantti 5./17 (44,33)
Sara Kallijärvi 14./17 (34,00)
Kiia Puputti (WD)

YLETK/Espoonlahden Forum-jäähalli
17.11.2018Minit, syksyn valintakilpailu (L1)
Minit 2009:
Iris Käyhty 1./11 (38,00)
Saara Panula 3./11 (35,00)
YLTTK/Trio Areena, harjoitusjäähalli
17.-18.11.2018

SM-seniorit, SM-juniorit, JT sekä SM-Noviisipojat, 2. vk
SM-Juniorit:
Lucas Tiilikainen 2./6 (113,40; Lo 41,12, Vo 72,28)
SM-Noviisit:
Max Sene (WD)

YLEVT/Myyrmäki
16.-18.11.2018

Promo Cup
SM-Noviisit:
Emma Airisto 14./23 (74,32; Lo 25,91, Vo 48,41)
Sea Laukontaus 15./23 (72,09; Lo 26,03, Vo 46,06)
Sofia Teivainen 16./23 (71,55; Lo 26,20, Vo 45,35)
A-Silmut:
Anni Leimi 6./32 (30,91)
Seela Järvinen 16./32 (26,60)
Adele Tynys 30./32 (21,09)
Hilda Ruotsalainen (WD)
Aluenoviisit:
Hanna Jäppinen 3./14 (43,67)

YLSalpa Taitoluistelu/Salo 
25.11.2018

A-Silmut, syksyn valintakilpailu

A-Silmut:
Anni Leimi 2./42 (33,50)
Seela Järvinen 19./42 (27,19)
Adele Tynys 35./42 (24,89)
Hilda Ruotsalainen (WD)

YLKaTa
24.-25.11.2018

Seniorit, juniorit, noviisit 1. lk (L3)
Noviisit, minorit, tulokkaat 1. lk (L3)

YL seniorit:
Hanna Korhonen 1./2 (97,52; Lo 35,26, Vo 62,26)
YL juniorit:
Roosa Siivikko (WD)
YL noviisit:
Nia Nieminen 3./24 (37,49)
Emilia Karmi 4./24 (35,20)
Ella Leimi 5./24 (33,93)
Annika Moilanen 16./24 (26,96)
ML noviisit:
Team Magnetique 2./6 (67,50)
ML minorit:
Team Sympatique 3./10 (79,00)
ML tulokkaat:
Team Minique
Elementtitapahtuma

YL,
ML
LTL/Lahti

 


Yhteistyössä / In co-operation

 


 


16.12.2018 klo 00:30:55